کد خبر : 17106

فرماندار شهرستان جم خبر داد

آغاز عملیات اجرایی پروژه آبخیزداری جم و تصفیه خانه سد سرچشمه

آغاز عملیات اجرایی پروژه آبخیزداری جم و تصفیه خانه سد سرچشمه

فرماندار شهرستان جم از آغاز فاز دوم پروژه آبخیزداری جم با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان در هفته دولت و عملیات اجرایی تصفیه خانه سد سرچشمه با اعتبار 80 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش بوشهر24، فتح الله نوروزی صبح امروز  با تبریک آغاز هفته دولت اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارائه عملکرد دستگاه های اجرایی است و مسوولان و مدیران ادارات عملکرد خود و اقدامات انجام شده را به اطلاع مردم برسانند.

وی افزود: پروژه بزرگ آبخیزداری جم دومین مصوبه سفر استانی هیات دولت بود که  با همکاری خوب وزارت نفت در حال اجراست و تاکنون 2 فاز این پروژه با اعتبار 25 میلیارد تومان و تعداد 140 سازه به اتمام رسیده است.

فرماندار شهرستان جم تصریح کرد: فاز دوم این پروژه با 85 سازه  در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد که می تواند تحولات خوبی برای آینده این شهرستان در حوزه آب و نکهداری خاک را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه سد سرچشمه  باغان به عنوان یکی از پروژه های مهم و ملی شهرستان جم  با پیشرفت 13 درصدی در حال اجراست تصریح کرد: عملیات اجرایی تصفیه خانه  این سد با همکاری شرکت پالایش گاز فجر جم با اعتبار 80 میلیارد تومان به زودی آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: با اجرای سد باغان، تامین آب بخش ریز و شرکت فجر جم از این سد انجام و چاه‌های شرکت نفت در این منطقه بسته می‌شود که البته فاینانس سد سرچشمه-باغان توسط طرف چینی مورد تایید قرار گرفته و اجرای پروژه شتاب بیشتری می‌گیرد.

فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه گازرسانی به روستای سرچشمه به عنوان آخرین روستای زیر 20 خانوار در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، یاد آور شد: طی چهار سال گذشته بیش از 14 میلیارد تومان در حوزه گازرسانی شهرستان جم هزینه شده است.

نوروزی با اشاره به اینک ه بیش از 16 میلیارد تومان در قالب طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید در شهرستان جم هزینه شده، بیان کرد: عملیات اجرایی ساختمان شبکه بهداشت و درمان جم در هفته دولت آغاز می‌شود که اعتبار لازم برای احداث آزمایشگاه در نظر گرفته شده است.

مدیر ارشد شهرستان جم به فاز اول جاده جم پالایشگاه ریز اشاره کرد و گفت: این پروژه در حال اجراست و به دلیل مشکل در تملک اراضی با کندی دنبال می شود.

وی افزود: طبق تفاهم انجام شده تامین اعتبار و اجرا با شرکت پالایش گاز فجر جم و تملک اراضی با فرمانداری است که برخی وقفه‌ها در اجرای پروژه به دلیل مشکل در تملک بوده است.

نوروزی بیان کرد:در هفته دولت شاهد آغاز عملیات اجرایی 10 مدرسه در این شهرستان خواهیم بود که با اجرای این پروژه‌ها مشکل کمبود کلاس در شهرستان جم رفع می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم اظهار داشت: اعتبارات شهرستان جم در سال 96 دو برابر شده است و در هفته دولت عملیات اجرایی مخازن آب در شهرهای جم، ریز و انارستان آغاز می‌شود.

وی به پل ورودی شهر جم (بهرباغ) اشاره کرد و ادامه داد:عملیات اجرایی پل روستای بهرباغ که یکی از دغدغه‌های اصلی و مطالبات مهم مردم بخش مرکزی شهرستان جم بوده در هفته دولت آغاز می‌شود.

 

/*فارس

ارسال نظر