کد خبر : 17110

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر:

۵۰ میلیارد ریال در اجرای طرح بزرگ آبخیزداری شهرستان دشتی سرمایه‌گذاری شد

 ۵۰ میلیارد ریال در اجرای طرح بزرگ آبخیزداری شهرستان دشتی سرمایه‌گذاری شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: طرح بزرگ آبخیزداری در شهرستان دشتی با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد ریال در حوزه آبخیز روستاهای شهرستان دشتی اجراء شد.

به گزارش بوشهر24، سهیل مهاجری صبح امروز در جمع خبرنگاران در دشتی از افتتاح طرح آبخیزداری روستاهای دشتی خبر داد و اظهار داشت: اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان بوشهر امسال در اولویت قرار گرفته است به‌گونه‌ای که اعتبارات مورد نیاز در این عرصه از محل اعتباراتی ملی، استانی و حوزه نفت اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه جبران صدمات و خسارات خشکسالی به منابع آبی با تقویت سفره‌های زیر زمینی و اجرای طرح‌های آبخیزداری محقق می‌شود افزود: در این راستا طرح‌های مهم آبخیزداری امسال در استان بوشهر طراحی و اجراء شده که تحول مهمی در این عرصه ایجاد می‌کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرای طرح‌های آبخیزداری در روستاهای دشتی خبر داد و گفت:طرح بزرگ آبخیزداری در حوزه های آبخیز چاهگاه و کردلان در شهرستان دشتی  با اعتباری معادل 50 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

مهاجری با بیان اینکه این سازه آبخیزداری که یکی از بزرگترین سازه‌های استان بوشهر به شمار می‌رود تصریح کرد: این سازه دارای 12 متر طول و حجم عملیاتی ان بیش از 15 هزار متر مکعب  است.

وی با تشریح ظرفیت این سازه آبخیزداری افزود: حجم استحصال آب سالانه این حوزه آبخیز نیز با فرض چهار بار آبگیری در سال ، نزدیک به 4 میلیون متر مکعب است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرتصریح کرد: طول تاج این سازه آبخیزداری نیز بیش از 150 متر است که ان‌شالله انتظار داریم حجم استحصال آب سالانه بسیار خوبی در خود ذخیره کند.

مهاجری با قدردانی از مشارکت وزارت نفت در اجرای طرح‌های آبخیزداری گفت: اجرای این پروژه از محل اعتبارت و تعهدات وزارت نفت است و انتظار می‌رود تاثیر بسزایی در تقویت سفره‌های زیر زمینی منطقه چاهگاه و کردلان داشته باشد.

وی، کنترل سیلاب و روان‌آب‌های سطحی و کنترل فرسایش و حمل رسوب را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: بدون شک پس از اجرای این پروژه تغذیه آب‌های زیرزمینی و منابع آب و چاه‌های کشاورزی در منطقه دشتی شاهد هستیم و به ایجاد اشتغال نیز منجر می‌شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر