کد خبر : 17114

جشن پیوند آسمانی 45 زوج جوان در شهرستان دشتی

جشن پیوند آسمانی 45 زوج جوان در شهرستان دشتی

بعد از ظهر امروز، جشن پیوند آسمانی 45 زوج جوان باهمکاری ادارات و نهادها در شهرستان دشتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بوشهر24، به مناسبت ازدواج آسان حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) بعد از ظهر دیروز پیوند آسمانی 45 زوج جوان با مشارکت فرمانداری شهرستان دشتی، حوزه علمیه خواهران، پایگاه مقاومت کوثر، بسیج جامعه زنان، شهرداری و ستاد شئون فرهنگی شهرستان دشتی در مصلای امام خامنه‌ای شهر خورموج برگزار شد.

در این آئین خطبه عقد این زوج‌های جوان با هدف ترویج ازدواج آسان با حضور خانواده‌ها و جمعی از مردم توسط امام‌جمعه خورموج جاری و سفره عقد برای این زوج‌ها فراهم‌شده بود.

در این آئین، حجت‌الاسلام سعید توکلیان ضمن تقدیر از برگزارکنندگان اظهار داشت: امیدواریم این جشن زمینه‌ای برای برگزاری ازدواج آسان و در جامعه نهادینه شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی نیز با بیان این‌که جشن ازدواج آسان زندگی خداپسندانه مورد تائید علمای بزرگ اسلام است گفت: هفت سال است که حوزه علمیه خواهران دشتی در برگزاری جشن ازدواج آسمان گام برمی‌دارد و شهردار و اعضای شورای اسلامی نیز کمک‌های ویژه‌ای نسبت به برگزاری این جشن داشته‌اند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری مراسم عقد در مکان مصلای امام خامنه‌ای خورموج، تأکید کرد: مصلا برای کارهای فرهنگی پیشتاز است و هدف از برگزاری این‌گونه مراسم‌ها تشویق جوانان برای شروع زندگی خود در این مصلا است که این حرکت می‌تواند الگویی برای دیگر جوانان و باعث حضور چشمگیر آن‌ها باشد.

توکلیان با اشاره به این‌که پایگاه مقاومت کوثر بسیج جامعه زنان سپاه امام رضا (ع) و هیات رزمندگان کمک شایانی به این جشن داشته‌اند، اضافه کرد: فرماندار شهرستان دشتی هدایایی برای مزدوجین تدارک دیده‌ و شهردار خورموج نیز برای زوج‌هایی که مهریه آن‌ها 14 سکه بهار آزادی است هدایایی در نظر گرفته است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه پیامبر اعظم(ص) خورموج نیز ضمن تبریک به زوج‌های جوان، اظهار داشت: باهدف ترویج فرهنگ ازدواج آسان و توجه بیشتر به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند آتش به اختیار در مسائل فرهنگی ورود پیدا کنید جشن پیوند ازدواج آسان برای زوج‌های جوان برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی اسماعیل‌نیا تصریح کرد: شرع مقدس اسلام به ازدواج تأکید فوق‌العاده‌ای دارد به‌طوری‌که پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند: ما بُنی بِناءً فی الإسلام أحبّ إلی الله عزّوجلّ من التّزویج که بدین معناست که هیچ‌چیزی نزد خداوند محبوب‌تر از ازدواج نیست.

 

/*فارس

ارسال نظر