کد خبر : 17115

به دعوت شهردار شهر شنبه

خبرنگاران شهرستان دشتی از مناطق زلزله‌زده شنبه بازدید کردند

خبرنگاران شهرستان دشتی از مناطق زلزله‌زده شنبه بازدید کردند

خبرنگاران شهرستان دشتی به دعوت شهردار و اعضای شورای اسلامی از مناطق مختلف شهر زلزله‌زده شنبه بازدید کردند.

به گزارش بوشهر24، شهردار شنبه به همراه اعضای شورای اسلامی این شهر بعد از ظهر دیروز در یک ابتکار جدید به همراه خبرنگاران شهرستان دشتی از شهر زلزله‌زده شنبه بازی به عمل آوردند.

بنا به این گزارش، خبرنگاران در بدو ورود مورد استقبال شهر و معاون عمرانی شهرداریشهر شنبه قرار گرفتند و با حضور بر تربت پاک و مطهر دو شهید گمنام، نسبت به مقام عالی آن‌ها ادای احترام کردند.

شهردار شنبه در این نشست اظهار  داشت: تلاش کردیم مالکیت زمین پارک بنام شهرداری کنیم مسجدی در این محل احداث کردیم که در سال 1395 افتخار میزبانی دو تن از شهدای گمنام داشته باشیم و با حضور سردار باقرزاده مکان دفن این شهدا در ضلع جنوب غربی پارک مشخص و عملیات اجرایی آن را انجام دادیم.

سید طه موسوی افزود: همه‌ اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری شنبه از محل اعتبارات و منابع دولتی صورت گرفته است و با وج.د کمبود منابع سعی کردیم به هر صورت منابع آن محقق و پروژه انجام شود.

وی فعالیت شهرداری را در سه مرحله کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت بیان کرد و گفت: با توجه به وضعیت خاص شهر شنبه بالای 90 درصد از منابع مالی این شهر از محل کمک‌های دولت تأمین‌شده است که جا دارد از نگاه خاص فرماندار شهرستان دشتی و استانداری به این شهر تشکر کنم و امید داریم که امتداد این نگاه و توجهات، جهت اتمام پروژه‌های در دست اقدام این شهر ادامه داشته باشد.

موسوی از افتتاح ساختمان جدید شهرداری شنبه خبر داد و یادآور شد: ساختمان شهرداری شنبه در سه‌طبقه، با زیربنای 750 مترمربع و با اعتبار 10 میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارایی احداث‌شده و در هفته دولت افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: شهرستان دشتی دارای مردمانی با فرهنگ و تمدنی بالاست و مردم شهر شنبه نیز از همین منطقه هستند و صبر متانت این مردم بی‌نظیر است.

 موسوی یادآور شد: با اعضای شورا، کارکنان شهرداری و مردم این شهر پس از حادثه زلزله 6.1 دهم ریشتری دلسوزانه کار را در شهر زلزله‌زده ادامه دادیم که اکنون شاهد تغییر چهره شهر هستیم.

وی افزود: نخستین روز ورودم به شهرداری به اعضای شورا و مردم قول‌هایی دادم که پس از سه سال بحمدالله محقق شد، اگر چه خیلی از مشکلاتی و نارسایی‌ها هنوز وجود دارد.

شهردار شنبه تأکید کرد: پروژه‌های کوتاهی که در سال 1393  وجود داشت بیشتر فرهنگی با توجه به  مشکلات روحی و روانی مردم پس از زلزله بود که مردم را از حال و هوای زلزله سنگینی که در شهر اتفاق افتاد بیرون بیاوریم.

وی ادامه داد: اولین اولویت ما تکمیل یادمان جان‌باختگان شهر شنبه بود که برخلاف دیگر شهرها که مردم فقط  یعد از ظهرهای پنج‌شنبه مراجعه می‌کنند، می‌توان گفت در آن مدت همه‌روزه بعد از ظهرها مردم در کنار جان‌باختگان خود حضور پیدا می‌کردند که البته در کمترین زمان آن را به بهره‌برداری رساندیم و ساختمان غسالخانه را با 150 میلیون تومان به‌طور کامل بازسازی کردیم

موسوی یادآور شد: طی این مدت جشنواره‌های فرهنگی ورزشی، گوجه‌فرنگی، پیاده‌روی خانوادگی و بازی‌های بومی محلی به‌منظور ترویج شادی در بین مردم اجرا کردیم.

وی افزود: تعریض و آسفالت خیابان‌ها، معابر و برخی از کوچه‌ها و فضای سبز عمران شهری در دستور کار قرار گرفت و با تعامل با شورا و همکاری مردم این کار انجام شد.

موسوی عنوان کرد: 80 درصد از گذرهای بالای 12 متر که طبق طرح جامع در نقشه شهر وجود داشت آسفالت، تعریض و در اختیار مردم شهر شنبه قرار گرفته است.

وی افزود: احداث میدان بصیرت، احداث میدان شهدا و نصب المان، احداث پاک محله‌ای به مساحت 2 هزار مترمربع و ایجاد فضای سبز و نهال‌کاری انجام شد که سبب شد سرانه فضای سبز از 3 متر به 8.5 مترمربع افزایش یافت.

 

/*فارس

ارسال نظر