کد خبر : 17157

فرماندار تنگستان خبر داد:

۷۰ میلیارد ریال برای عمران شهرهای تنگستان اختصاص یافت

۷۰ میلیارد ریال برای عمران شهرهای تنگستان اختصاص یافت

فرماندار تنگستان از اختصاص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای عمران شهرهای اهرم، دلوار و آباد خبر داد.

به گزارش بوشهر24، عادل دهدشتی عصر سه شنبه در جمع مردم اهرم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این هفته اظهارداشت: در ۲۹ اردیبهشت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و همچنین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا با حماسه پرشور و شعور مردم و تجدید پیمان ملت با امام (ره) ، رهبری معظم انقلاب اسلامی و منتخب مردم که با پیروزی دکتر حسن روحانی همراه بود، برگزارشد.

وی افزود: به لحاظ خدمات مجریان برگزاری انتخابات و نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی درشهرستان تنگستان، کمترین تنش و درگیری را در ایام برگزاری انتخابات داشتیم و از این حیث دارای رتبه های برتر استانی و کشوری هستیم که از همه دست اندرکاران، شورای تامین و همه مجریان و ناظرین برگزاری تشکر میکنم.

وی افزود: دولت یازدهم در یک شرایط سخت اقتصادی و تحت تحریم های بین المللی سکان هدایت این کشور را بدست گرفت و در بخش های مختلف شاهد بهبود شاخص های اقتصادی بوده ایم اما یقیناٌ همه ما می پذیریم که با وضع مطلوب فاصله داریم و باید با تلاش و کوشش مضاعف همه آنها را برطرف کنیم .

دهدشتی بیان کرد: همه شاخص های اقتصادی کلان این کشور، شاهد و ناظر روند و چشم اندازخوب ومثبت مبتنی بر سند چشم انداز ششم توسعه خواهد بود.

وی ادامه داد: دغدغه ای که همه مسئولان و در راس آنها مقام معظم رهبری دارند؛ یعنی دغدغه تولید و اشتغال، همه سیاست گذاری اقتصادی در دولت دوازدهم، با نگاه به داخل و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال و رونق تولید خواهد بود.

فرماندارتنگستان ادامه داد: در دوره پسابرجام و دوره ای که همه مردم انتظار بهتر شدن وضع موجود را دارند انتظار این است که بتوانیم شاخص های اقتصادی را در تعامل با دنیا، روند بهتری ببخشیم.

دهدشتی بیان کرد: یکی ازخدماتی که دولت داشت طرح تحول سلامت بود که پس از گذشت چهار سال هزینه های سنگینی که بر روی دوش بیماران وخانواده های آنها بود برطرف شد.

وی ادامه داد: این خدمات و نقاط قوت یقینا ادامه خواهد داشت و البته ضعف هایی نیز در بخش های مختلف وجود دارد که در فضای وحدت و هماهنگی بیشتر دولت، مجلس وقوه قضائیه ذیل منویات مقام معظم رهبری به بهبود شرایط کشور وتوسعه بیشتر خواهد انجامید. 

دهدشتی ضمن تشکر از اعضای شورای تامین شهرستان، اظهار داشت: شورای تامین بستر را برای توسعه فراهم کرد و به عنوان نماینده دولت و خدمتگزار مردم در شهرستان با کمک همکارانم، توانستیم در این امنیت بالا سیاستگذاری های مختلفی در تمامی حوزه ها انجام دهیم.

وی افزود:با پیگیری های فراوانی استانداربوشهرو حمایت بی دریغ نماینده محترم مردم دکتر شهریاری در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت پروژه های کلان شهرستان به شدت پیگیری شد.

وی ادامه داد: بزرگراه اهرم به برازجان با قوت به کار خود ادامه می دهد وانتظار داریم تا پایان سالجاری بخشهایی که درحوزه شهرستان است زیر بار ترافیک قرار بگیرد.

دهدشتی ادامه داد: فاز دوم بیمارستان امام حسین(ع)اهرم ساختمان آن تکمیل و تجهیزات لازم سفارش داده شده که انتظار داریم تا پایان سال جاری پزشکان متخصص درشهرستان استقرار پیداکنند.

وی با بیان اینکه  محور اهرم به دلوار تعریض و بهسازی آن در دست اقدام است، گفت: محور ساحلی در بخش دلوار که تلفات جاده ای زیادی داشتیم، از سال گذشته بخش های زیادی از آن انجام شده و اعتبارات لازم جهت ادامه احداث آن در نظر گرفته شده است .

دهدشتی تصریح کرد: برای احداث سدخائیز۴میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان ابلاغ شده وجاده دسترسی نیز احداث گردیده وپس ازمجوز زیست محیطی درآینده نزدیک، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: یکی از دغدغه های شهراهرم در خصوص راه اهرم به خائیز در سال جاری از محل اعتبارات نفت و گاز، اعتباری بالغ بر۲میلیارد تومان جهت احداث پل بر روی این مسیر اختصاص داده شده است .

دهدشتی اظهارداشت : به منظور ساماندهی کانالهای آبیاری که یکی از خواسته های مردم شهر اهرم می باشد بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به این قسمت اختصاص داده شده است. 

وی افزود:در حوزه عمرانی روستایی بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار توزیع شده و جالب این است که روستایی در تنگستان نخواهیم داشت که یک تا ۶ پروژه در آنها تعریف نشده باشد.

 

/*مهر

ارسال نظر