کد خبر : 17167

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

۴ پروژه بندری در استان بوشهر افتتاح می‌شود

 ۴ پروژه بندری در استان بوشهر افتتاح می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان بوشهر چهار پروژه بندری با اعتبار ۲۸۸ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

به گزارش بوشهر24، محمدمهدی بنچاری  در نشست برنامه‌ریزی افتتاح طرح‌های بندری در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بوشهر با بیان اینکه در این سفر4 پروژه اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افتتاح می‌شود اظهار داشت: این پروژه‌‌ها به مناسب گرامیداشت هفته دولت با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح می‌شود.

وی، با اشاره به افتتاح اسکله‌های بهسازی شده بندر بوشهر خاطر نشان کرد: اسکله شمار یک بندر بوشهر پس از تعمیر و بهسازی با سرمایه‌گذاری 71 میلیارد ریال وارد چرخه فعالیت بندری می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به افتتاح اسکله شماره 7 بندر بوشهر تصریح کرد: به منظور تسهیل حمل‌و نقل دریایی و افزایش ایمنی دریانوردی با اعتبار 75 میلیارد ریال اسکله شماره 7 بندر بوشهر افتتاح می‌شود.

بنچاری از افتتاح ناجی 20 بندر دیلم خبرداد و افزود: ناجی 20 به طول 19.6 متر و آبخور 2.85 متر و قدرت موتور 2160 کاوآ در راستای مرکز جستجو و نجات دریایی در بندر دیلم راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای راه‌‌اندازی ناجی 20 مرکز جستجو و نجات دریایی بندر دیلم 140 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده گفت: در این روز دوربین‌های مدار بسته بندر خارگ با اعتبار 2 میلیار ریال وارد مدار می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  با اشاره به اینکه 19 دوربین مدار بسته در بندر خارگ راه‌اندازی می‌شود تصریح کرد: این طرح به منظور ارتقاء ایمنی بندر خارگ راه‌اندازی شده است.

بنچاری تصریح کرد: در مجموع در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان بوشهر 4 پروژه بندری با اعتبار 288 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

وی از فعالیت 11 بندر فعال تجاری در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت:  استان بوشهر با داشتن بیشتر مرز دریایی با خلیج فارس ظرفیت مهمی در مراودات تجاری با کشورهای مختلف از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس فراهم کرده که برای توسعه این مهم 11 بندر تجاری در نقاط مختلف ساحلی استان بوشهر به امکانات مهم بندری مجهز شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: در راستای توسعه تجارت دریایی، پروژه‌‌های مختلفی در بنادر استان بوشهر برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز  تخلیه و بارگیری برای تسریع در ارائه خدمات بندری اجرا شده است.

 

/*تسنیم

ارسال نظر