کد خبر : 17170

نماینده جنوب استان بوشهر:

وزیر نفت ‌با دیدگاه صرفا تولید‌محوری نفت موافق نیست

 وزیر نفت ‌با دیدگاه صرفا تولید‌محوری نفت موافق نیست

نماینده منطقه جنوب استان بوشهر گفت: وزیر نفت نیز با دیدگاه صرفا تولید محوری نفت موافق نیست و به دنبال جبران خسارت های ناشی ازحضور نفت در سطح مناطق صنعتی است.

به گزارش بوشهر24، سکینه الماسی نماینده مردم  شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در اولین همایش ائتلاف مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش گاز فجر جم و مدیریت شهری  از عدم توجه صنعت نفت و گاز به حوزه پیرامونی در ابتدای فعالیت صنعت در شهرستان جم اظهار داشت و افزود: در ابتدا هدف و توجه صنعت نفت محدود به فنس‌های خود در پالایشگاه بود ولی با گذشت زمان این رویه تغییر کرد و دیگر واژه بومی یا غیر بومی در منطقه معنایی ندارد و شهرک های مستقر در جم، محله ای از خود شهر است.

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزرات نفت در حوزه مسئولیت های اجتماعی کارهای خوبی آغاز کرده است گفت: جناب زنگنه وزیر نفت نیز با دیدگاه صرفا تولید محوری نفت موافق نیست و به دنبال جبران خسارت های ناشی ازحضور نفت در سطح مناطق صنعتی است.

الماسی با بیان اینکه حضور صنعت و شهرک های مسکونی نفت و گاز، باعث رونق اقتصادی در شهرستان جم شده است افزود: صنعت علاوه بر مزیت هایی که برای مناطق پیرامونی خود داشته، تغییراتی نیز در سطح فرهنگی مردم ایجاد کرده که باید به دنبال جبران خسارتها باشد.

الماسی از اولویت بندی نیازهای شهرستان های حوزه جنوب استان بوشهر خبر داد و گفت: دولت تدبیر امید برای اولین بار و به صورت مدون در حوزه مسئولیت های اجتماعی نفت به مناطق پیرامونی خود وارد شده  که طی یک برنامه چند ساله به مناطق میزبان نفت و گاز خدماتی ارائه می کند.

وی حمایت صنعت نفت از تیم فوتبال پارس جنوبی جم را یکی از موفق ترین برنامه وزارت نفت در حوزه مسئولیت های اجتماعی دانست و خاطر نشان کرد: حضور پارس جم در لیگ برتر فوتبال کشور نقش مهمی در معرفی شهرستان در سطح کشور داشته است.

الماسی اضافه کرد: نیاز است حمایت‌های نفت از تیم فوتبال پارس جم ادامه داشته باشد چرا که اگر میلیاردها تومان در حوزه های دیگر مسئولیت اجتماعی هزینه می شد این بازخورد را نداشت.

‌الماسی خواستار تدوین سند چشم انداز تعامل پالایشگاه فجر جم با محیط پیرامونی شد و گفت: کارهای خوبی از سوی نفت صورت گرفته است ولی نیاز است با کمک پژوهشگران بومی آشنا به منطقه، نقشه راهی ترسیم شود تا امکان افزایش بهره‌وری وجود داشته باشد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر