کد خبر : 17175

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

۲۸۸ میلیارد ریال طرح بندری در استان بوشهر افتتاح شد

 ۲۸۸ میلیارد ریال طرح بندری در استان بوشهر افتتاح شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: اسکله‌های تجاری و شناورهای سوختی، شناور ناجی بندر دیلم و دوربین‌های مدار بسته بندر خارگ با اعتبار ۲۸۸ میلیار ریال افتتاح شد.

به گزارش بوشهر24، محمدمهدی بنچاری عصر امروز در آییین افتتاح طرح‌های بندری در استان بوشهر با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این استان از زیرساخت‌های مهم بندری برخوردار است اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه دریانوردی، تجاری و تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری از ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به افتتاح طرح‌های بندری در استان بوشهر افزود: اسکله تجاری شماره 7 بندر بوشهر با طول 85 متر و 259 شمع است که با اعتبار 75 میلیارد ریال افتتاح شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به افتتاح اسکله شماره یک بوشهر بیان کرد: این اسکله مختص پهلوگیری شناورهای سوخت نفتی در راستای تامین سوخت استان‌های بوشهر، فارس و کهکیلویه و بویراحمد است که قادر است شناورهای 20 هزار تنی در آن پهلو بگیرند.

بنچاری بیان کرد: این اسکله با سرمایه‌گذاری 71 میلیارد ریال وارد چرخه فعالیت بندری شده است.

وی از به آب‌اندازی شناور ناجی 20 دیلم خبرداد و گفت: ششمین پایگاه جستجو و نجات دریایی استان بوشهر با به آب اندازی شناور ناجی 20 دیلم راه‌اندازی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه برای راه‌‌اندازی ناجی 20 مرکز جستجو و نجات دریایی بندر دیلم 140 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده خاطر نشان کرد: در این روز دوربین‌های مدار بسته بندر خارگ با اعتبار 2 میلیار ریال وارد مدار شد.

بنچاری بیان کرد: در مجموع اسکله تجاری و شناورهای سوختی،  ناجی 20 بندر دیلم و  دوربین‌های مدار بسته بندر خارگ با اعتبار 288 میلیار ریال افتتاح شده است.

 

/*تسنیم

ارسال نظر