کد خبر : 17176

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد

اجرای 7 پروژه بیابان‌زدایی و جنگل‌کاری در شهرستان دیّر

اجرای 7 پروژه بیابان‌زدایی و جنگل‌کاری در شهرستان دیّر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیّر گفت: امسال در هفته دولت 7 پروژه در حوزه معادن، جنگل‌کاری و بیابان‌زدایی با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 264 میلیون ریال در شهرستان دیّر اجرا شد.

به گزارش بوشهر24، خلیل دوراهکی بعد از ظهر امروز با گرامی‌داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر  اظهار داشت: امسال طرح‌های خوبی در حوزه معادن، جنگل‌کاری و بیابان‌زدایی اجرا شد که با بهره‌برداری از طرح‌های مذکور، گامی مؤثر در راستای حفاظت از منابع طبیعی شهرستان برداشته می‌شود.

وی افزود: کاشت نهال‌ در 36 هکتار از اراضی بردخون با اعتبار 404 میلیون ریال و تولید 32 هزار اصله نهال در نهال‌ستان در این شهر با اعتبار 410 میلیون ریال در هفته دولت امسال انجام گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیّر تصریح کرد: همچنین قرق یکهزار و 540 هکتار از مراتع در محدوده باغ عالی و باغ صفر و جمع‌آوری بذر با اعتباری بالغ بر220 میلیون ریال به اجرا در آمد.

وی اضافه کرد: نقش پررنگ فضای سبز و ایجاد اکوسیستم طبیعی و کمربند فضای سبز در پیشگیری و مقابله با پدیده‌ی ریزگردها و بیابان‌زدایی بر کسی پوشیده نیست که در این راستا با  اعتبار 700 میلیون ریال در 60 هکتار از مراتع ملی اطراف بردخون  پروژه جنگل‌کاری در دستور کار قرار گرفت.

دوراهکی بیان داشت: مراقبت و نگهداری از مراتع با 250 میلیون ریال و ذخیره نزولات توأم با بذرکاری در 40 هکتار از مراتع ملی با 280 میلیون ریال از دیگر پروژه هایی بود که در هفته دولت اجرا شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیّر یادآور شد: اجرای طرح‌‌های توسعه جنگل‌کاری و کشت نهال نقش پررنگی در بیابان‌زدایی دارد.

 

/*فارس

ارسال نظر