کد خبر : 17180

فرماندار تنگستان:

یادواره شهید رئیسعلی دلواری برگزار می‌شود

 یادواره شهید رئیسعلی دلواری برگزار می‌شود

فرماندار تنگستان گفت: یادواره شهید رئیسعلی دلواری نماد مبارزه با استعمار انگلیس برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر24، عادل دهدشتی 12 شهریور را سالروز شهادت سردار جنوب در مبارزه با استعمار دانست و اظهار داشت: رئیسعلی دلواری همزمان با اشغال جنوب ایران توسط انگلیسی‌ها، مبارزه گسترده‌ای با آنان را آغاز کرد و سرانجام در 12 شهریور 1294 به شهادت رسید.

وی با اشاره به نام‌گذاری 12 شهریور به نام روز ملی مبارزه با استعمار خاطرنشان کرد: شهید رئیسعلی دلواری نماد استعمارستیزی و ریشه هویت انقلابی این مرز و بوم است.

فرماندار تنگستان با اشاره به برگزاری مراسم سالگرد شهادت شهید رئیسعلی دلواری 12 شهریور در دلوار تصریح کرد: مراسم یکصد و دومین سالگرد شهادت سردار بزرگ مبارزات ضد استعماری جنوب ایران شهید رئیسعلی دلواری 12 شهریور در زادگاهش دلوار برگزار می‌شود.

دهدشتی افزود: مراسم یکصد و دومین سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری در ورزشگاه شهید محمد جمادی دلوار برگزار می‌شود.

وی 12 شهریور را نقطه عطفی در ترویج مبارزات غرورآفرین مردم ولایت‌مدار جنوب کشور دانست و تصریح کرد: 12 شهریور روز مبارزه با استعمار نقطه عطفی در تاریخ مبارزات غرورآفرین مردم ولایت‌مدار جنوب کشور در پاسداری از ارزش‌های اسلامی و کیان نظام اسلامی ایران است.

فرماندار تنگستان از تشکیل ستاد برگزاری  یکصد و دومین سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری خبر داد و گفت: همایش یکصد و دومین سالگرد شهادت سردار بزرگ مبارزات ضد استعماری جنوب ایران ساعت 17 روز 12 شهریور در دلوار برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر