کد خبر : 17187

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:

۷ هزار خانوار مددجوی کمیته امداد بوشهر فاقد مسکن هستند

 ۷ هزار خانوار مددجوی کمیته امداد بوشهر فاقد مسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: بیش از ۷ هزار خانوار از مددجویان کمیته امداد استان بوشهر فاقد مسکن است و مسکن ۹ هزار خانوار دارای مسکن غیره مقاوم بوده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارد.

به گزارش بوشهر24،  احمد لطفی صبح امروز در نشست بررسی روند ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که ساخت سر پناه مناسب و ایمن برای خانواده‌های تحت حمایت از رسالت‌های مهم کمیته امداد است اظهار داشت: 7 هزار خانوار در استان فاقد مسکن هستند و 9 هزار خانوار دیگر دارای مسکن غیره مقاوم هستند که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند.

وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده بنا شد در سه الی پنج سال آینده مشکل مسکن همه این مددجویان تحت حمایت استان برطرف شود.

لطفی از اختصاص 130 میلیارد ریال  برای تامین مسکن مددجویان کمیته امداد استان بوشهر خبر داد و  بیان کرد: امسال کمیته امداد  برای برطرف کردن مشکل مسکن این مددجویان، کار خرید، ساخت، تکمیل و بازسازی یک‌ هزار و 485 واحد مسکونی را برنامه کاری خود قرار داده است که برای این منظور افزون بر 130 میلیارد ریال از منابع امدادی، دولتی و کمک‌های خیران و مردمی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یکی از راه‌های رسیدن به این هدف بزرگ را مشارکت و کمک‌های خیران و نیکوکاران در این زمینه عنوان کرد و افزود: تامین مسکن مناسب به عنوان یکی از ابعاد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد است و در این میان زنان سرپرست خانوار، ایتام و  مددجویان مناطق محروم در اولویت مسکن قرار دارند.

 لطفی با بیان اینکه در هفته دولت 333 واحد مسکونی با اولویت زنان سرپرست خانوار و ایتام و مناطق محروم واگذار شد خاطرنشان کرد: از این تعداد 321 واحد آن در مناطق محروم روستایی و 12 واحد در سایر مناطق دیگر  شهری به مددجویان فاقد مسکن و غیرمقاوم واگذار شد و برای احداث این واحد ها 77 میلیارد و 950 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

 

/*تسنیم

ارسال نظر