کد خبر : 17196

معاون اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

الزامات ایمنی و زیست‌محیطی در سازه‌های دریایی استان بوشهر مستقر شد

 الزامات ایمنی و زیست‌محیطی در سازه‌های دریایی استان بوشهر مستقر شد

معاون اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: الزامات ایمنی و زیست‌محیطی در تجهیزات نجات دریایی، تشخیص و مقابله با آتش، ناوبری، تجهیزات موتورخانه و دیگر سازه‌‌های دریایی استان بوشهر مستقر شد.

به گزارش بوشهر24، محمد شکیبی‌نسب صبح امروز در نشست بررسی وضعیت پایش سازه‌های دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تاکید بر ارتقاء تجهیزات بندری اظهار داشت: در راستای افزایش توانمندی بنادر در مقابله با بحران‌ها مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به امکانات پیشرفته امدادی مجهز شده است.

وی از وجود تجهیزات و سازه‌های دریایی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: با توجه به تعدد سکوهای ثابت و متحرک مستقر در آب‌های استحفاظی استان بوشهر، افزایش نظارت‌ها بر الزامات ایمنی و زیست محیطی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان انجام گرفت.

معاون دریایی و بندری اداره‌کل بنادر  و دریانوردی استان بوشهر با تاکید بر افزایش نظارت‌ها بر سازه‌های دریایی برای رعایت الزامات ایمنی افزود: با توجه به  رعایت الزامات و استانداردها در حوزه ایمنی و زیست محیطی توسط سکوهای مستقر در آبهای استحفاظی استان بوشهر، افزایش نظارت‌ها از سال گذشته در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

شکیبی‌نسب با اشاره به بازرسی‌های انجام شده در یکسال گذشته افزود: طی یکسال گذشته در مجموع تعداد 5 بازرسی در حوزه ایمنی و زیست محیطی صورت گرفته که شامل سه بازرسی از سکوهای متحرک، بازرسی از یک فروند شناور فرآورشی و یک بازرسی نیز از سکوی ثابت توسط کارشناسان این مجموعه انجام شده است. در جدیدترین اقدام  نیز شناور فرآورشی CYRUS در منطقه نفتی لایه مرزی در مرز مشترک با قطر توسط کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مورد بازرسی قرار گرفت.

معاون دریایی و بندری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر درباره موارد بازرسی در این پایش‌ها عنوان کرد: از جمله موارد بازرسی در این نظارتها می‌توان به بررسی تجهیزات نجات در دریا، تجهیزات تشخیص و مقابله با آتش، تجهیزات ناوبری، موارد مربوط به محیط زیست، آمادگی برای حالت اضطراری، تجهیزات موتور خانه و الزامات سازه‌ایی اشاره کرد. تعداد 20 سکوی متحرک و 80 سکوی ثابت نفتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در آبهای استحفاظی این استان مستقر است.

 

/*تسنیم

ارسال نظر