کد خبر : 17201

مدیر جهاد کشاورزی جم:

۳۰ هزار تن لیمو ترش از باغات شهرستان جم برداشت می‌شود

 ۳۰ هزار تن لیمو ترش از باغات شهرستان جم برداشت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جم گفت: با آغاز برداشت لیمو ترش از ۱۲۰۰ هکتار باغات شهرستان جم پیش بینی تولید ۳۰ هزار تن محصول می‌شود.

به گزارش بوشهر24، اکبر فتحی با بیان اینکه این شهرستان قطب تولید مرکبات در استان بوشهر است اظهار داشت: شهرستان جم دارای بیش از 2 هزار و 500 هکتار باغ مرکبات است که عمده آن لیمو ترش، پرتقال و نارنگی است.

وی از برداشت لیمو ترش از باغات شهرستان جم خبرداد و افزود: شهرستان جم از مهم‌ترین مناطق در تولید مرکبات از جمله لیمو ترش است که اکنون برداشت اولیه لیمو از باغات جم آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جم با بیان اینکه یک‌هزار و 200 هکتار  از اراضی جم سطح زیر کشت باغات لیموترش است گفت:  با آغاز برداشت لیمو ترش از 1200 هکتار باغات شهرستان جم پیش بینی تولید 30 هزار تن محصول تا نیمه‌های مهرماه می‌شود.

فتحی با اشاره به تولید لیمو در هر هکتار از باغات جم  بیان کرد: در برخی باغ‌ها  میزان برداشت در هر هکتار تا 90 تن می‌رسد این در حالی است که میزان تولید در واحد سطح  در استان بوشهر 20 تن در هکتار است.

وی با تاکید برکیفیت محصول لیمو ترش کشاورزان شهرستان جم تصریح کرد: با توجه به کارگاههای آموزشی، استفاده صحیح از سم وکود، تغذیه خوب گیاهی، کنترل آفت و شرایط هوایی مناسب سبب شده  با کیفیت‌ترین محصول لیمو ترش در جم تولید و برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جم از توسعه گلخانه‌های این شهرستان خبرداد و  گفت: در این شهرستان بیش از 28 واحد گلخانه در زمینه تولید خیار و گوجه فرنگی فعالیت می‌کند که در هر هکتار 250 تن محصول تولید می‌شود.

فتحی بیان کرد: اراضی گلخانه‌ای این شهرستان در 14 هکتار ایجاد شده که سالانه 3 هزار و 500 تن محصول برداشت و به بازار عرضه می‌شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر