کد خبر : 17203

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

مجوز سرمایه‌گذاری ۸۵۰۰ میلیارد تومانی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر صادر شد

 مجوز سرمایه‌گذاری ۸۵۰۰ میلیارد تومانی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تاکنون درمنطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با محوریت شهرستان دیلم هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط بخش‌های خصوصی مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده است .

به گزارش بوشهر24، سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های صنعتی در شهرستان دیلم، موقعیت این شهرستان را در ابعاد سرمایه‌گذاری مهم دانست و اظهار داشت: شهرستان دیلم ضمن هم‌جواری با خلیج فارس و عبور خط ششم سراسری گاز از ظرفیت زیرساخت حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی برخوردار است.

وی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر را  در عرصه سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی مهم دانست و خاطر نشان کرد: در این منطقه ویژه، مجموعه‌ای از صنایع مختلف پالایشگاهی، بالادستی، میانی و پایین دستی پتروشیمی طراحی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر بیان کرد:  تاکنون درمنطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با محوریت شهرستان دیلم هشت هزار و 500 میلیارد تومان توسط بخش‌های خصوصی مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده است .

حسینی محمدی افزود: این منطقه با صنایع پایین دستی، متانول، پلی اتیلین وسایرپلی‌مری‌ها صورت گرفته که به زودی کارگاه‌ها تجهیز و کار رسما عملا آغاز می‌شود.

وی، شرکت شهرک‌های صنعتی  و حضورسرمایه گذاران بخش‌های مختلف را نوید بخش رونق صنعت در دیلم دانست واظهار داشت : با جان تازه به صنعت این منطقه، مشکلات اشتغال در شهرستان دیلم تاحدودی برطرف می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد : برنامه و رویکرد دولت به خصوص دولت دوازدهم توسعه متوازن صنعت در نواحی محروم و مناطق کمتر توسعه یافته می‌باشد .

 وی همجواری بندردیلم با آبهای نیلگون خلیج فارس را فرصتی مناسب برای صادرات محصولات این منطقه خواند و افزود: در پروژه‌‌های صنعتی منطقه ویژه شمال استان بوشهر از گاز طبیعی، مواد پلیمری تولید می‌شود که در مصارف داخلی و صادرات کاربرد دارد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر