کد خبر : 17211

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دیر:

۳۴ میلیارد ریال برای طرح آبرسانی شهرستان دیر تخصیص یافت

 ۳۴ میلیارد ریال برای طرح آبرسانی شهرستان دیر تخصیص یافت

مدیر آبفای شهرستان دیر گفت: ۳۴ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبفای دیر شامل طرح‌های نوسازی شبکه آبرسانی، کف شکنی چاهها و مطالعات فاضلاب شهرهای دیر و بردستان تخصیص یافت.

به گزارش بوشهر24، حسین رخشنده صبح امروز در نشست بررسی طرح‌های آبرسانی شهرستان دیر با بیان اینکه توزیع آب آشامیدنی در شهرستان دیر در حال طبیعی و مطلوب قرار دارد اظهار داشت: روزانه افزون بر 9 هزار متر مکعب آب در شبکه آبرسانی شهر دیر توزیع می‌شود که 80 درصد آن از خط آبرسانی کوثر تامین می‌شود.

مدیر آبفای شهرستان دیر با اشاره به وجود 13 هزار و 98 مشترک آب در شهر دیر تصریح کرد: این مشترکان در شهرهای دیر، بردستان و 8 روستای تابعه این شهر ستان است.

رخشنده سرانه تولید آب در شهر دیر و بردستان را 331 لیتر دانست و افزود: تولید سرانه آب آشامیدنی شهر دیر نسبت به متوسط کشوری بسیار بالاست .

وی، با تاکید و توجه به مدیریت مصرف آب تصریح کرد: فرهنگ سازی مصرف بهینه آب باید در دستور کار مشترکان قرار بگیرد تا مشکلات این حوزه برطرف شود.

مدیر آبفای شهرستان دیر از راه‌اندازی مخزن 10 هزار متر مکعبی شهر دیر خبر داد و گفت:  برای راه اندازی مخزن 10 هزار متر مکعبی شهر دیر، در کمیته برنامه‌ریزی 17 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که در صورت تخصیص به موقع اعتبار مذکور در آینده‌ای نزدیک مخزن در شبکه قرار می‌گیرد.

رخشنده هدر رفت آب در شهرستان دیر را 25 درصد دانست و افزود: نوسازی شبکه آبرسانی و جابجایی خطوط انتقال آب برای کاهش هدر رفت آب در اولویت برنامه‌های سال 96 قرار دارد.

وی با اشاره به تخصیص 34 میلیارد ریال برای طرح آبرسانی دیر گفت: برای راه اندازی مخزن 10 هزار متر مکعبی شهرستان دیر، در کمیته برنامه‌ریزی 17 میلیارد ریال اعتبار و مبلغ 17 میلیارد ریال برای نوسازی شبکه آبرسانی، کف شکنی چا هها و مطالعات فاضلاب شهرهای دیر و بردستان تخصیص یافت.

 

/*تسنیم

ارسال نظر