کد خبر : 17220

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس:

۷۰۰۰ شغل پایدار ملوانی جدید در استان بوشهر ایجاد می‌شود

 ۷۰۰۰ شغل پایدار ملوانی جدید در استان بوشهر ایجاد می‌شود

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای شدن طرح ساماندهی کالای همراه ملوان «ته‌لنجی» علاوه بر تثبیت شغل ملوانان لنج‌های تجاری، بیش از ۷ هزار شغل پایدار ملوانی جدید ایجاد می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری  با اشاره طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر اظهار داشت: در نشستی که با مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران انجام شد قرار است هفته آینده نشست مشترک با سرمایه‌گذاران انجام و عملیات اجرایی ساخت صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر آغاز شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم منطقه ویژه در ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری افزود: با سرمایه‌گذاری  5 هزار میلیارد تومانی در توسعه صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر، تحول مهمی در حوزه اقتصاد، تولید و اشتغال به ویژه برای مناطق پیرامونی ایجاد می‌شود.

خدری از تصویب طرح ساماندهی ته‌لنجی در هیئت دولت خبرداد و گفت: در راستای ساماندهی کالای همراه ملوان تحت عنوان«ته‌لنجی» آیین‌نامه آن درهیئت دولت تصویب شده که با اجرایی شدن آن زمینه بهبود معیشت ملوانان لنج‌های تجاری و رونق اقتصادی در بازارهای ساحلی استان بوشهر فراهم می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال جدید در عرصه ملوانی استان بوشهر خاطر نشان کرد: با اجرای شدن طرح ساماندهی کالای همراه ملوان «ته‌لنجی» علاوه بر تثبیت شغل ملوانان لنج‌های تجاری، بیش از 7 هزار شغل پایدار ملوانی جدید ایجاد می‌شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیش بینی می‌شود با ایجاد ساز وکار برای  ساماندهی کالای همراه ملوان، تا دو ماه آینده به عرصه اجراء گذاشته شود.

خدری با اشاره به  انتقال آب از سد چم‌شیر به اراضی دیلم و گناوه گفت: با مذاکرات انجام شده زمینه انتقال آب از سد چم‌شیر به اراضی کشاورزی دیلم و گناوه فراهم  که تحول مهمی در این عرصه ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی گمرک امام حسن(ع) در بندر دیلم افزود: با پیگیری‌های انجام شده گمرک این بندر در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر