کد خبر : 17222

مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر:

بزرگترین پروژه‌های آبخیزداری در استان بوشهر اجرا شد

 بزرگترین پروژه‌های آبخیزداری در استان بوشهر اجرا شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با وجود سال‌های سخت کم اعتباری منابع طبیعی استان بوشهر در دو سال متوالی اخیر بزرگترین پروژه‌های آبخیزداری در نقاط مختلف این استان اجرا کرده است.

به گزارش بوشهر24، سهیل مهاجری پیش از ظهر امروز در نشست با مسئولان و بهره‌برداران طرح‌های آبخیزداری از برتری اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر در جشنواره شهید رجایی خبر داد و اظهار داشت: منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر که در بیستمین جشنواره شهید رجایی در زمره دستگاه‌های برتر معرفی شده بود رشد شاخص 77 درصدی را در سال 95 نسبت به سال ماقبل آن تجربه کرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر خاطرنشان کرد: آمارهایی که در شاخص‌های عمومی و اختصاصی مجموعه فعالیت‌ها در سراسر استان وجود دارد نشان دهنده تلاش جدی کارکنان نسبت به خدمت‌رسانی ملموس و مشهود به مردم است.

وی با بیان اینکه فصل جدیدی از خدمت به مردم در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر رقم خورده است تصریح کرد: حضور این اداره کل در میان 10 دستگاه برتر اجرایی استان بوشهر در فرایند بررسی شاخص‌های 82 دستگاه شرکت کننده در حقیقت نشان دهنده آغاز فصل جدیدی از کار و خدمت به مردم استان در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری است.

 مهاجری از رشد کمی و کیفی پروژه‌ها در استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: رشد کمی و کیفی اجرای برنامه‌ها و پروژه‌های منابع طبیعی در هفته دولت امسال و سال گذشته مصداق عینی مناسبی از رشد شاخص‌های این دستگاه نسبت به مدت مشابه سال‌های گذشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه بزرگترین پروژه‌های آبخیزداری در نقاط مختلف استان بوشهر اجرا شد گفت: با وجود سال‌های سخت کم اعتباری منابع طبیعی استان بوشهر در دو سال متوالی اخیر بزرگترین پروژه‌های آبخیزداری در نقاط مختلف این استان اجرا کرده است.

وی با بیان اینکه اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر اقدامات متعددی در بخش‌های مختلف فنی، حفاظتی و حقوقی کرده است افزود: استان بوشهر با داشتن بیش از یک‌ میلیون هکتار اراضی مرتعی و وجود حوزه‌های آبخیز، اجرای پروژه‌های متعدد آبخیزداری در مراتع  و اراضی منابع طبیعی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر با بیان اینکه طرح آبخیزداری در راستای تقویت سفره‌های زیرزمینی آب اجرا می‌شود، تاکید کرد: این طرح‌ها علاوه بر احیا سفره‌های زیرزمینی نقش مهمی در جلوگیری از  سرازیر شدن سیلاب‌ها به دریا و پیشگیری از خسارات احتمالی مناطق مختلف دارد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر