کد خبر : 17225

نماینده مردم بوشهر در مجلس:

مشکل صدور سند مالکیت، تامین آب آشامیدنی خارگ برطرف می‌شود

 مشکل صدور سند مالکیت، تامین آب آشامیدنی خارگ برطرف می‌شود

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده نیروگاه برق ۱۵ مگاواتی خارگ به‌زودی راه‌اندازی و تاسیسات آب‌شیرین‌کن در این جزیره استراتژیک مستقر و مشکل صدور سند مالکیت برطرف می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری با بیان اینکه مشکل برق خارگ از قدیم‌الایام مطرح بوده است اظهار داشت: یکی ازمطالبات مردم مقاوم خارگ حل معضلات در حوزه تامین برق پایدار است که در این راستا اقدامات مهمی انجام شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی نیروگاه 15 مگاواتی برق خارگ بیان کرد: در راستای حل مشکلات برق جزیره خارگ، نیروگاه 15 مگاواتی مستقر شده که بزودی افتتاح و وارد مدار تولید می‌شود تا یکی از  مطالبات به حق مردم این جزیره برطرف شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل تامین آب آشامیدنی ساکنان جزیره خارگ تصریح کرد: برای حل مشکل تامین آب آشامیدنی این جزیره تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده که در این راستا تاسیسات آب‌شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی مستقر می‌شود.

خدری با  اشاره به مشکلات رفت‌ و‌ آمد به خارگ از حذف کارت تردد  برای ورود و خروج به این جزیره خبرداد و گفت:در عرصه تردد به خارگ مشکلاتی برای ساکنان ایجاد کرده بود چراکه برخی مردم که ساکن در این جزیره بودند بومی محسوب نمی‌شدند و در نوع تردد دریایی هم مردم با مشکلاتی مواجه هستند که در نشست با وزیر کشور  بر حذف کارت تردد به خارگ تاکید  شد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک کارت تردد به جزیره خارگ برداشته می‌شود بیان کرد: وزیر کشور در آخرین جلسه، قول دادند که کارت تردد به خارگ برداشته شود و رفت و آمد به این جزیره همانند دیگر جزایر و مناطق به صورت عادی و آزاد باشد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برطرف شدن حمل و نقل دریایی از خارگ به بوشهر و گناوه تاکید کرد: برای حل این مشکل، با توجه به اینکه سرمایه‌گذارانی در این بخش فعال می‌شوند امید می‌رود  با تامین شناورهای پیشرفته برای تردد در شرایط بدی آب وهوا این خواسته مردم خارگ  نیز محقق شود.

خدری با اشاره به اشتغال نیروهای بومی در تاسیسات نفتی خارگ بیان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده آمار بیکاری در خارگ حدود 200 نفر است که بزودی 15 تا 16 نفر از متقاضیان اشتغال، جذب شرکت پایانه‌های نفتی خارگ می‌شوند.

وی با تاکید بر ایجاد کمیته اشتغال در خارگ خاطر نشان کرد: برای جذب 200 نفر از جوانان خارگ که متقاضی اشتغال در تاسیسات نفتی و اقتصادی هستند بزودی کمیته اشتغال خارگ تشکیل و راهکارهای لازم ارائه می‌شود تا آمار بیکاری در این جزیره به صفر برسد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از برطرف شدن  مشکل صدور سند مالکیت منازل مسکونی در خارگ خبرداد و افزود: صدور اسناد مالکیت منازل مسکونی جزیره خارگ یکی از مشکلات مهم مردم این جزیره است که در آخرین نشست با وزیر کشور دستور تسریع در حل این معضل داده شد.

خدری با بیان اینکه طرحی از سوی استاندار بوشهر برای صدور سند مالکیت در خارگ تدوین شده است خاطر نشان کرد: در نشستی که با وزیر کشور در آینده برگزار می‌شود همانگونه که معضل هلیله و بندرگاه بوشهر پس از 40 سال برطرف شد امید می‌رود امسال بتوان با تعامل وزارت نفت موضوع و مشکل صدور سند مالکیت منازل مسکونی خارگ برطرف شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر