کد خبر : 17227

نفت و گاز طبیعت جم را نابود کرده‌اند

عضو شورای شهر جم: برای جبران مشکلات زیست محیطی جم خیلی دور شده است

عضو شورای شهر جم: برای جبران مشکلات زیست محیطی جم خیلی دور شده است

عضو شورای شهر جم گفت: اگر طرح‌ها و اقدامات به صورت اصولی و کارشناسی و در نظرگرفتن شرایط خاص زیست محیطی صورت می‌گرفت امروز این مشکلات که روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود رو در روی مردم شهرستان نبود و نفت و گاز در این خصوص کم‌کاری کرده‌اند.

به گزارش بوشهر24، خلیل زارعی اظهار داشت: همه مردم و مسئولین نسبت به محیط پیرامونی خود مسئوول هستیم.

وی افزود: برای سلامتی و بقا خود و دیگران باید از تخریب محیط زیست جلوگیری شود، نابودی گیاهان و درختان و پوشش گیاهی تبعات جدی را بر پیکره جم وارد کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر جم بیان کرد: برای جلوگیری از تخریب و نابودی محیط زیست به رعایت اصول و قوانینی باید پایبند شویم تا مانع تخریب و تغییر محیط زیست در شهرستان جم و به خصوص شهر جم شویم.

وی ادامه داد: این قوانین و کارهای اصولی به خصوص در مناطقی که به خاطر شرایط خاص محیطی، کمی بارش و فقر پوشش گیاهی وحود دارد کمترین بی توجهی آسیب جدی را به محیط زیست وارد می کند.

منتخب مردم در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر جم با اشاره به اینکه وجود صنعت در شهرستان جم طبیعت بکر این شهرستان را تغییر داده عنوان کرد: ورود صنعت به خصوص نفت و گاز در منطقه مستلزم رعایت الزامات و نکاتی است که عدم رعایت آن خطرات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت که شهرستان جم نیز از این مقوله مستثنی نبوده است.

زارعی ادامه داد: این الزامات اگر با ورود صنعت نفت و گاز و صنایع جانبی به جم به وظایف خود عمل می کردند زمان کنونی جم این مشکلات را نداشت.

وی تصریح کرد: اگر دستگاه‌های نظارتی و مسوولانی که از بدو ورود صنعت به جم کم کاری نمی‌کردند و در جهت آگاهی بخشی مسوولان بالادستی و حتی مردم منطقه وظیفه خود را درست انجام می دادند الان مشکلات زیست محیطی گریبانگیر شهرستان جم نمی‌بود.

زارعی با اشاره به این که قبل از ورود صنعت و شرکت‌های منطقه در شهرستان جم این شهرستان دشت‌های بکر و حاصلخیر، کوه‌های با پوشش گیاهی ، درختان متنوع، چشمه‌های پر آب وجود داشته است افزود: با ورود صنعت اکثر آنها به نابودی کشیده شده است.

وی تاکید کرد: امروزه برای جبران مشکلات زیست محیطی جم خیلی دور شده است و مسوولان باید اهتمام ویژه ای نسبت به محیط زیست جم داشته باشند.

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر جم افزود: اگر طرح‌ها و اقدامات به صورت اصولی و کارشناسی و در نظرگرفتن شرایط خاص زیست محیطی صورت می‌گرفت امروز این مشکلات که روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود رو در روی مردم شهرستان نبود و نفت و گاز در این خصوص کم‌کاری کرده‌اند.

 

/*فارس

ارسال نظر