کد خبر : 17229

جشن ازدواج 30 زوج جوان بوشهری

 جشن ازدواج 30 زوج جوان بوشهری

جشن ازدواج 30 زوج جوان بوشهری روز پنجشنبه در محل ساخت ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) در بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در این استان و شماری از مسئولان برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این آیین گفت: یکی از آیه‌های وجود خداوند مقوله ازدواج است و این مهم نشان از عظمت خداوند متعال است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به سبک زندگی ائمه اطهار(ع) بیان کرد: برای سعادت و خوشبختی در زندگی باید سبک اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در تمام مراحل زندگی مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر توجه به ازدواج آسان و اسلامی افزود: این مهم باید مورد توجه زوج‌های جوان و خانواده‌ها قرار گیرد تا این پیوند عرشی دچار خدشه و آسیب نشود.

امام جمعه بوشهر، ازدواج را یک امر مقدس دینی دانست و تاکید کرد: حفظ حریم ازدواج بر اساس آموزه‌های دینی، واجب می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر نیز با بیان اینکه توجه به سبک ازدواج اسلامی ضروری است اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اوقاف و امور خیریه در این استان ترویج و تشویق به ازدواح آسان و اسلامی است.

حجت‌الاسلام مرتضی محمدی با اشاره به اینکه قرار گرفتن خدا در محور زندگی، انسان را خوشبخت و سعادتمند می‌کند ادامه داد: در همه مراحل ازدواج بویژه تعیین مهریه اگر بر اساس دستورات الهی و سبک ائمه اطهار(ع) باشد زندگی در مقابل همه آسیب‌ها مصون و بدون مشکل می‌شود.

وی بیان کرد: نیت های واقفان برای تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند اجرا می شود و امروز به مناسبت عید سعید غدیر خم مراسم پیوند 30 زوج جوان که بین یک تا 14 سکه طلا مهریه تعیین کرده‌اند توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برگزار و ضمن واگذاری جهیزیه کالاهای ایرانی، هدایایی به آنان اعطا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر یادآورشد: سال گذشته نیز به همین مناسبت جهیزیه 20 زوج جوان دراین استان تامین شد که امسال تلاش می‌شود علاوه بر تامین جهیزیه بیش از 100 زوج، فرهنگ ازدواج آسان و اسلامی بیش از پیش ترویج شود.

ضریح خمیه گاه حضرت امام حسین (ع) در بوشهر با کمک و هدایای مردم این شهر در دست ساخت است.

 

/*ایرنا

ارسال نظر