کد خبر : 17264

دادستان بوشهر:

کیفرخواست متهمان شبکه ارتشاء در گمرک بوشهر صادر شد

 کیفرخواست متهمان شبکه ارتشاء در گمرک بوشهر صادر شد

دادستان بوشهر با اشاره به متلاشی شدن شبکه ارتشاء در گمرک بوشهر گفت:کیفرخواست برای ۱۲ نفر از کارکنان گمرکات بوشهر به اتهام ارتشاء صادر شده است.

به گزارش بوشهر24، علی حسن‌پور با تاکید بر مبارزه با فساد در همه عرصه‌ها اظهار داشت: مبارزه با فساد در همه عرصه‌ها از اولویت دستگاه قضا است که در این راستا  متخلفان مورد رصد و تحت تعقیب قرار می‌گیرد و در دستگاه قضا محاکمه می‌شوند.

وی با اشاره به متلاشی شدن شبکه ارتشاء و اخذ رشوه در گمرک بوشهر افزود: چندی قبل 7 نفر از کارکنان گمرکات به اخذ رشوه 14 میلیارد ریالی از ترخیص کاران و صاحبان کالا دستگیر شدند که 5 نفر دیگر از افراد مرتبط با این موضوع تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند .

دادستان بوشهر با بیان اینکه قرار بازداشت موقت برای آنها صادر شده افزود: پس از تفهیم  اتهام به هر یک از آنان دایر بر اخذ مبالغی بین 354 میلیون ریال تا 14 میلیارد ریال قرار بازداشت موقت برای آنها صادر شده است.

وی با اشاره به صدور کیفر خواست برای متهمان یاد شده تصریح کرد: با ارسال پرونده شبکه ارتشاء از دادسرا به دادگاه کیفرخواست برای 12 نفر از کارکنان گمرکات بوشهر به اتهام ارتشا صادر شده است.

حسن‌‌پور با اشاره به اینکه این افراد اقدام به اخذ رشوه از ترخیص کاران و صاحبان کالا می‌کردند خاطرنشان کرد: در راستای مبازره با مفاسد اقتصادی پس از وصول گزارشی از یکی از مراجع نظارتی به عنوان ضابط قوه قضائیه مبنی بر اخذ رشوه توسط تعدادی از کارکنان گمرک بوشهر از ترخیص‌کاران و صاحبان کالا، موضوع به یکی از بازپرسان این دادسرا ارجاع و دستورات لازم برای بررسی موضوع صادر شد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر