کد خبر : 17268

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:

نخل‌داران استان بوشهر ۸.۹ میلیارد ریال زکات خرما پرداخت کردند

 نخل‌داران استان بوشهر ۸.۹ میلیارد ریال زکات خرما پرداخت کردند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به آغاز برداشت خرما در استان بوشهر گفت: نخل‌داران استان بوشهر سال گذشته ۸.۹ میلیارد ریال زکات خرما وصول کردند که امید می‌رود امسال این میزان افزایش یاید.

به گزارش بوشهر24، احمد لطفی ظهر امروز در نشست بررسی جمع آوری و پرداخت زکات خرمای باغداران استان بوشهر با اشاره به اینکه کشاورزان این استان در پرداخت زکات خود را مقید می‌دانند اظهار داشت: زکات یکی از پایه‌های مهم دین اسلام است که پرداخت آن بر همه مسلمانان واجب است و با انجام این فریضه مال خود را بیمه می‌کنند که کشاورزان استان بوشهر پرداخت زکات محصول خود، یک رسالت و وظیفه می‌دانند.

وی با بیان اینکه یکی ازبرنامه‌های ماندگار و مستمر کمیته امداد احیاء زکات در جامعه است، افزود: همه ساله این نهاد با برنامه‌ریزی از قبل، زکات کشاورزان را دریافت و میان نیازمندان واقعی جامعه توزیع می‌کنند.

لطفی با اشاره به فرا رسیدن فصل برداشت خرما در استان بوشهر گفت:  نخل‌داران استان بوشهر در پرداخت زکات خرما همه ساله پیشتاز هستند که این مهم سبب افزایش محصول و رزق و روزی آنها شده است.

وی از توزیع سبد برای جمع‌آوری زکات خرما میان نخل‌داران استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: طی هفته‌های گذشته 20 هزار عدد کارتن و 800 سبد برای جمع آوری زکات خرما میان باغداران هم استانی توزیع شده که پایان برداشت خرما در مهرماه جمع‌آوری می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون 266 روستا در سطح استان در امر پرداخت زکات فعال هستند،افزود:این روستاها عمدتا از توابع شهرستانهای دشتستان، دشتی، تنگستان و جم می‌باشند که بیشترین زکات خرما از این مناطق پرداخت می‌شود.

وی بر لزوم  هزینه کرد دقیق زکات جمع آوری شده برای رفع نیاز ایتام و مستمندان تحت حمایت تاکید کرد و گفت: 60 درصد از این خرما بلافاصله برای مصرف در اختیار نیازمندان همان منطقه که زکات جمع آوری شده قرار می‌گیرد و 40 درصد دیگر با نظر مودیان زکات تبدیل به هزینه و صرف پروژه‌های عام المنفعه می‌شود.

لطفی به پرداخت زکات خرمای باغداران استان بوشهر در سال گذشته اشاره کرد و گفت: 427 تن خرما به ارزش 8 میلیارد و  950 میلیون  ریال زکات خرما از سوی نخلداران پرداخت شده و امیدواریم این رقم، امسال نیز نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با قدردانی از نقش دهیاران، شوراهای روستاها،خیران، عاملان و رابطان زکات، روحانیون و مبلغان در کمک به جمع آوری زکات، بیان کرد: تبلیغ و ترویج زکات از سوی مدیران و افراد صاحب نفوذ و تریبون مردمی، نقش زیادی در بهسازی جایگاه زکات و فرهنگ سازی آن در جامعه دارد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر