کد خبر : 17277

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

طرح آموزش فرهنگ شهروندی و شهرنشینی در مدارس بوشهر اجرا می‌شود

 طرح آموزش فرهنگ شهروندی و شهرنشینی در مدارس بوشهر اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر تعامل با شورا و شهرداری بوشهر گفت: با اعلام آمادگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر طرح آموزش فرهنگ شهروندی و شهرنشینی در مدارس این استان اجرا می‌شود.

به گزارش بوشهر24، ناصر کرمی ظهر امروز در نشست با اعضای شورای شهر بوشهر با تاکید بر تعامل و همکاری با شورای شهر در تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های تدوین شده اظهار داشت: برنامه‌های شورای شهر که آموزش و پرورش می‌تواند در تحقق آن نقش آفرینی کند مورد توجه قرار دارد.

وی با تاکید بر توجه به ترویج حقوق شهروندی در بین دانش‌آموزان افزود: ترویج فرهنگ حقوق شهروندی می‌تواند در جامعه نقش آفرینی کند که در این راستا کاهش آسیب‌های اجتماعی در بی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید کرد: آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی و ترویج منطق پرسشگری  بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه را کاهش می‌دهد.

کرمی با بیان اینکه آماده  تعامل با شورا و شهرداری بوشهر در زمینه فرهنگ شهروندی، شهرنشینی و امور فرهنگی هستیم  خاطر نشان کرد: شهرداری‌ها نقش مهمی در برنامه‌های آموزش و پرورش دارند که این نقش در دولت‌ها کمتر است.

این مسئول از تاسیس مدرسه غیردولتی با کیفیت در مرکز استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در نشست با شهردار بوشهر بر ساخت یک مدرسه غیردولتی با کیفیت در مرکز استان بوشهر توافق شد که این واحد آموزشی می‌تواند نقش مهمی در آموزش فرهنگ شهروندی نیز داشته باشد.

مدیرکل آموزش پرورش استان بوشهر با بیان اینکه طرح سفیران سلامت با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی در مدارس استان بوشهر اجرا شد تصریح کرد: با اعلام آمادگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، طرح آموزش فرهنگ شهروندی و شهرنشینی در مدارس این استان اجرا  می‌شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر