کد خبر : 17294

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر

۱۰۲ هزار تن خرما از نخیلات استان بوشهر برداشت می‌شود

 ۱۰۲ هزار تن خرما از نخیلات استان بوشهر برداشت می‌شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت ۱۵۶ هزار تن محصولات نخیلات استان گفت: در برداشت محصولات نخیلات استان بوشهر ضمن برداشت ۵۴ هزار تن رطب و خارک، ۱۰۲ هزار تن خرما تا ۱۵ آبان برداشت می‌شود.

به گزارش بوشهر24، خسرو عمرانی  این استان را یکی از قطب‌های تولید خرما در کشور دانست و اظهار داشت: شش میلیون اصله نخل در این اراضی  استان بوشهر وجود دارد که 30 هزار هکتار آن آبی است.

وی، با اشاره به اینکه 34 هزار هکتار از اراضی استان بوشهر تحت پوشش نخلستان‌ قرار دارد تصریح کرد:  خارک، رطب و خرما از محصولات نخیلات است که نخستین محصول آن، خارک اواسط تیرماه برداشت می‌شود.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه  نخل‌داران این استان  امسال بیش از 54 هزار تن خارک و رطب تولید کرده‌اند افزود: پیش بینی می‌شود برداشت خرما تا  15 آبان به 102 هزار تن برسد.

عمرانی با بیان اینکه خرمای استان بوشهر با کیفیت‌‌ترین خرما است خاطر نشان کرد: خرمای استان بوشهر علاوه بر فروش در بازارهای داخلی، در کشورهای دیگر نیز مشتری دارد، به طوری که سالانه بیش از 20 هزار تن به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر می‌شود.

وی،  با اشاره به اجرای طرح اصلاح شیوه آبیاری در اراضی نخلستانی آب‌پخش دشتستان افزود: طرح تغییرشیوه آبیاری 170 هکتار از اراضی نخلستانی آب‌پخش اجرایی شد که تا اواخر مهرماه امسال تکمیل می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از اجرای طرح شیوه آبیاری نوین در اراضی نخیلات سعدآباد دشتستان خبرداد و گفت: شیوه آبرسانی نوین در 2400 هکتار اراضی نخلستانی سعدآباد دشتستان اواخر مهرماه اجرایی می‌شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر