کد خبر : 17298

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر خبر داد

حضور خرمای بوشهر در نمایشگاه بین‌المللی روسیه

حضور خرمای بوشهر در نمایشگاه بین‌المللی روسیه

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر از حضور خرمای بوشهر در قالب یک کنسرسیوم در نمایشگاه بین‌المللی روسیه خبر داد.

به گزارش بوشهر24، مهدی صفوی بعد از ظهر امروز در نشست با صاحبان صنایع و فرآوری خرمای استان بوشهر اظهار داشت: مقدمات حضور خرمای بوشهر و پنج استان خرماخیز کشور در قالب یک کنسرسیوم و به نام خرمای ایران در نمایشگاه بین‌المللی روسه ایجاد شده است.

وی افزود: بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی روسیه در حالی در پاییز امسال در مسکو برگزار‌ می‌شود که سه شرکت معتبر استان بوشهر در زمینه تولید و بسته‌بندی و فرآوری خرما به همراه شرکت‌هایی از استان‌های خوزستان، کرمان و بندر عباس تحت عنوان کنسرسیوم خرمای ایران در این نمایشگاه حضور خواهند یافت و به عنوان پاویون جمهوری اسلامی ایران محصولاتشان را عرصه می‌کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر با داشتن خرمایی مرغوب و بازارپسند دارای مشتریان خوبی در آسیای میانه و مرکزی است که نمایشگاه مسکو ظرفیت لازم برای دادوستد در این بخش و ایجاد بازارهای جدید برای فروش این محصول را به کشور و استانمان ارائه می‌کند. 

صفوی یادآور شد: در این نمایشگاه فرصت مناسبی در اختیار تجار خرمای استان بوشهر قرار می‌گیرد تا بتوانند با نشست های جداگانه با اتاق بازرگانی کنفدراسیون ایران- روسیه و شرکت‌های روسی زمینه تبادل محصولات خرمای استان بوشهر به روسیه را فراهم سازند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تجار خرمای استان بوشهر به همراه سایر تجار ایرانی شرکت‌کننده در این نمایشگاه از مراکز فروشگاهی و عمده‌ فروشی غذاهای چهارفصل بازدید و در همایش کاربردی تجارت با روسیه نیز شرکت‌ می‌کنند.

 

/*فارس

ارسال نظر