کد خبر : 17319

همایش شیرخوارگان حسینی در دوراهک برگزار شد

همایش شیرخوارگان حسینی در دوراهک برگزار شد

همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در نخستین جمعه از ماه محرم در حسینیه فاطمه زهرا(ص) شهر دوراهک برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، مادران شرکت کننده در این مراسم معنوی به نوزادان خود لباس‌های سفید پوشیده و پیشانی بند علی‌اصغر (ع) را بسته‌اند. برخی به گهواره‌های کوچک چوبی خیره مانده‌اند. حال و هوای غریبی است از عزاداری برای کودکی که معصومانه در راه حق به شهادت رسید.

در این مراسم که متبرک به نوای «لبیک یا حسین(ع)» و «یا علی اصغر(ع)» بود، مادران با روی دست گرفتن فرزندان خود به یاد کوچک ترین شهید کربلا، شیرخواره شش ماهه اباعبدالله الحسین (ع) به عزاداری پرداختند.

علما و روحانیون نیز درباره واقعه عاشورا، شخصیت والای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و فرزندان و انصار آن حضرت و همچنین شهادت حضرت علی اصغر (ع) سخنرانی کردند.

دبیر برگزاری همایش شیر خوارگان حسینی در شهر دوراهک عصر جمعه در این مراسم گفت: همایش «شیرخوارگان حسینی» با هدف رساندن پیام مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش در واقعه کربلا و ذکر مصیبت برای کوچک ترین شهید کربلا حضرت علی اصغر (ع)، همزمان با سراسر ایران و جهان در شهر دوراهک با حضور پرشور مادران و کودکان خردسال آنها برگزار شد.

نجمه عاشوری اظهار داشت: شهادت مظلومانه حضرت علی اصغر(ع) سند حقانیت مکتب عاشورای حسینی است و قیام خونین سیدالشهداء و یاران با وفایش در سرزمین کربلا احیاگر اسلام و خون مطهر حضرت علی اصغر(ع) احیاگر واقعه کربلا است.

حضرت علی اصغر (ع) فرزند شش ماهه حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورای سال ۶۱ میلادی به دست حرمله یکی از سپاهیان عمربن سعد به شهادت رسید.

 

/*مهر

ارسال نظر