کد خبر : 17328

در بوشهر؛

مراسم بزرگداشت سی‌ونهمین سالگرد شهید «ابوتراب عاشوری» برگزار شد

مراسم بزرگداشت سی‌ونهمین سالگرد شهید «ابوتراب عاشوری» برگزار شد

در آئینی با حضور امام جمعه بوشهر مراسم بزرگداشت سی‌ونهمین سالگرد شهادت شهید حجت الاسلام ابوتراب عاشوری در جوار مرقد این روحانی مبارز استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری یکشنبه شب در سی‌ونهمین سالگرد شهادت حجت الاسلام ابوتراب عاشوری اظهار داشت: شهید عاشوری انسانی بزرگ بود که در مسیر مجاهدت به شهادت رسید.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه انسان‌ها همواره به دنبال عزت‌مندی هستند، خاطرنشان کرد: هیچ انسانی در هیچ برهه‌ای از تاریخ یافت نمی‌شود که به دنبال ذلت و خواری باشد و همگان به دنبال عزت هستند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه مجاهدت و شهادت به انسان، خانواده، ملت و دین عزت می‌بخشد، اضافه کرد: شهید عنصری عزت‌آفرین است و مجاهدت و شهادت در راه خدا را از عوامل عزت انسان است.

وی با بیان اینکه ایمان به خدا و اخلاص از ویژگی‌های مهم شخصیتی شهید عاشوری بود، ادامه داد: زندگی شهید عاشوری بر اساس تقوا استوار بود و این شهید بزرگوار لحظه‌ای در راه خدا توقف نکرد.

آیت‌الله صفای بوشهری از ویژگی‌های این شهید به ایمان، علم، مجاهدت، تقوا و شهادت اشاره کرد و افزود: نام این شهید بزرگوار تا همیشه جاودانه خواهد بود.

وی با بیان اینکه در وجود شهید عاشوری همه عوامل کمال و عزت‌مندی انسانی وجود دارد، خاطرنشان کرد: همزمانی سالروز شهادت ایشان با سوم محرم نیز بیانگر ارتباط معنوی با این ماه است.

 

/*مهر

ارسال نظر