کد خبر : 17342

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

۱۷۲۰ میلیارد ریال برای تاسیسات زیرساختی مجتمع بندری نگین بوشهر تخصیص یافت+تصاویر

 ۱۷۲۰ میلیارد ریال برای تاسیسات زیرساختی مجتمع بندری نگین بوشهر تخصیص یافت+تصاویر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: برای ایجاد تاسیسات زیرساختی مجتمع بندری نگین بوشهر ۵ پروژه با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

به گزارش بوشهر24، محمدمهدی بنچاری صبح امروز در بررسی روند اجرای مجتمع بندری جزیره نگین بوشهر با بیان اینکه این پروژه به عنوان پسکرانه توسعه بندر بوشهر محسوب می‌شود اظهار داشت: پروژه مجتمع بندری نگین بوشهر با مشارکت بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری 600 میلیارد تومان از سال 1393 عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه در مجتمع بندری جزیره نگین بوشهرسه پروژه پایانه کانتینری، چند منظوره و صادراتی اجرا می‌شود خاطر نشان کرد: مجتمع بندری جزیره نگین بر اساس زمان‌بندی تعیین شده و در راستای برنامه روز شمار  تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه  فاز نخست پایانه و اسکله کانتینری نگین زودتر از زمان مقرر به بهره‌برداری می‌رسد افزود: بر اساس برنامه زمان‌بندی پایانه و اسکله کانتینری نگین آذرماه امسال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و میزان تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری  در بندر بوشهر به 2 برابر افزایش می‌دهد.

بنچاری، پیشرفت فیزیکی پایانه کانتینری مجتمع بندری جزیره نگین بوشهر را  71 درصد دانست و تصریح کرد:در اجرای پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین 340 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود که ظرفیت تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری دربندر بوشهر سالانه به یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر افزایش می‌دهد.

وی، به اجرای تاسیسات زیرساختی در مجتمع بندری نگین بوشهر پرداخت و تصریح کرد: پروژه‌های برقرسانی، پل و جاده دسترسی، لایروبی کانال برای دسترسی به عمق مناسب و احداث دروازه و جاده دسترسی ورودی بندر نگین از جمله اقدام‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بخش زیربنایی در مجتمع بندری نگین بوشهر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرای 5 پروژه زیرساختی در مجتمع بندری نگین بوشهر گفت:  5 پروژه  برای ایجاد تاسیسات زیرساختی در مجتمع بندری نگین بوشهر با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 720 میلیارد ریال اجرا می‌شود.

 

/*تسنیم

 

ارسال نظر