کد خبر : 17343

رئیس شورای شهر خارگ:

باید برای راه‌اندازی شناور تندرو در مسیر خارگ اقدام شود

 باید برای راه‌اندازی شناور تندرو در مسیر خارگ اقدام شود

رئیس شورای شهر خارگ گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای بهره‌گیری از یک فروند شناور تندرو «کاتاماران» برای خط سیرهای دریایی خارگ اقدام کند.

به گزارش بوشهر24، مهدی باقری با تاکید بر توجه مسئولان برای تحقق مطالبات مردم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین خواسته مردم بومی جزیره خارگ تامین کشتی مسافری بر اساس تعهدات است.

وی با تاکید بر تعیین تکلیف شناور شرکت کشتیرانی والفجر افزود: به استناد نامه معاون نظارت پیگیری و ارتباط مردمی ریاست جمهوری، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای بهره‌گیری از یک فروند شناور تندرو ( کاتاماران) برای خط سیرهای دریایی خارگ اقدام کند.

رئیس شورای شهر خارگ با بیان اینکه مسئولان باید نسبت به تعهدات خود در مقابل مردم پاسخگو باشند گفت: در راستای تامین شناور مسافری تندرو  در مسیر خارگ، مسئولان ذیربط نسبت به مردم خارگ باید به تعهداتش در این خصوص پایبند باشند.

باقری با بیان اینکه معلق کردن تردد شناور توسط والفجر کار درستی نیست تصریح کرد: این نوع اقدامات، شایسته مردم مقاوم خارگ نبوده و قطعأ مردم این وضعیت را فراموش نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه حمایت 12 ساله شرکت نفت از شرکت والفجر قابل تقدیر است خاطر نشان کرد: اکنون با توجه به پرداخت سهم نفت  برای خرید کشتی طبق مصوبه دولت امکان انعقاد قرارداد برای نفت ممکن نیست کما اینکه روزانه خرید بلیط کارکنان صنعت نفت از همین شناور صورت می‌گرفته است.

رئیس شورای شهر خارگ تاکید کرد:  شرکت کشتیرانی والفجر  باید  تکلیف خود را برای ارائه خدمات یا خروج از خط مشخص کند و شناور را در اسکله معلق نگه ندارد.

 

ارسال نظر