کد خبر : 17346

در شورای بوشهر اتفاق افتاد

افاضات سخیف یک عضو شورای شهر بوشهر بر علیه موکب‌های امام حسین(ع)

افاضات سخیف یک عضو شورای شهر بوشهر بر علیه موکب‌های امام حسین(ع)

پس از این که برخى اعضاى شورای شهر تهران پیرامون هزینه هاى راهپیمایی اربعین حسینی موضع گرفتند این بار در بوشهر یکی از اعضای شورای شهر به شدت از برپایی گسترده موکب‌های خودجوش مردمی که از شورای هیات‌های مذهبی استان بوشهر مجوز گرفته‌اند، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری بوشهر24، پس از این که برخى اعضاى شورای شهر تهران پیرامون هزینه هاى راهپیمایی اربعین حسینی موضع گرفتند و البته با انتقادات وسیع مردمى روبرو شدند، این بار در بوشهر یکی از اعضای شورای شهر به شدت از برپایی گسترده موکب‌های خودجوش مردمی که از شورای هیات‌های مذهبی استان بوشهر مجوز گرفته‌اند، انتقاد کرد.

این موضع‌گیرى‌ها در حالیست که رهبر معظم انقلاب در تجلیل و تقدیر از برگزارکنندگان عزاى حسینى می‌فرمایند: لازم است از همه برادران و خواهرانی که در سراسر کشور، در ایّام عزاداری، با اقامه عزا و به راه انداختند مراسم عزاداری، به خصوص با اقامه نماز جماعت در ظهر عاشورا و با عرض ارادت به خاندان پیامبر، این روزها را بزرگ داشتند سپاسگزاری کنم.

بر هیچ کس پوشیده نیست که اظهار نظر و ارائه پیشنهاد از سوى منتخبین مردم در شوراى اسلامى شهر بوشهر امرى قانونى و خواست همه مردم است اما این که غرض و انگیزه شخصى بر منافع مردم پیشى بگیرد زیبنده نماینده مردم در این پارلمان محلی نیست، اتفاقى که مى توان خط آن را در اظهار نظر یک عضو شوراى اسلامى شهر بوشهر و بهانه جویى‌اش در خصوص ترافیک اول مهر، استقبال از مهر و مهم‌تر از همه، فعالیت موکب‌ها و هیات عزادارى مشاهده کرد.

این روزها همه دوست‌داران و عاشقان اهل بیت در اندوه، ماتم و عزاى سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) و یاران باوفایش به سر مى‌برند و هر شخص و گروهى با هر تفکر و سن و سالى سعى دارد در برپایى مجالس عزاى حسینى نقش‌آفرینى کند و از دیگران پیشى بگیرد که در بوشهر این مراسمات سبقه دیرینه و رنگ و بویى حسینى‌تر دارد.

سبک و سیاق مردمان این دیار در برپاى عزاى حسینى شهرتى خاص دارد که علاقه‌مندان اهل بیت را در این ایام به بوشهر می‌کشاند، حضورى از سر شور و شعور که پیامدهاى فرهنگى و اعتقادى برجسته اى دارد. 

افاضات سخیف این عضو شورا که یا از سر عدم اعتقاد به شعائر و ارزش‌هاى اسلامى است که  چون در نطق پیش از دستورش خود را محب و دوستدار امام حسین(ع) دانسته نمی‌تواند این‌گونه باشد و یا از سر کینه و غرض ورزى شخصى، چیزى جز توهین به اعتقادات دینى مردمان این دیار نیست امرى که باعث التهاب در جلسات شورا گشته است. این حاشیه‌سازى‌ها، منتخبین مردم را از تصمیم‌گیرى و تصمیم سازى دور و دورتر مى‌کند و نتیجه آن چیزى جز ضرر، زیان و فرصت‌سوزى نخواهد بود.

از طرفى به نظر مى رسد این عضو شورا اسلامى شهر بوشهر که نتوانسته رأى خود را در تعویض یک مسول فرهنگى در شهردارى بر اکثریت و البته شهردار بوشهر تحمیل کند با آسمان و ریسمان بافتن سعى در تخطئه و حمله به فعالیت‌هاى فرهنگى شهردارى کردهاست، روندى که در آینده نیز باید شاهد آن باشیم.

جا داد از اعضاى شوراى شهر که پس از ارائه افاضات این عضو شورا از ارزش‌هاى دینى مردم و برنامه هاى مذهبى در همان جلسه شورا و پس از آن دفاع بر حق نموده اند تقدیر و تشکر کرد. مردم از دیگر اعضاء به خصوص ریاست شورا اسلامى شهر بوشهر این مطالبه را دارند که با اتخاذ موضع مناسب، هیات‌هاى مذهبى را همراهى  و به فعالیت فرهنگى مذهبى کمک کنند.

 

/*فارس

ارسال نظر