کد خبر : 17368

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر:

روستاهای استان بوشهر کانون‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است

 روستاهای استان بوشهر کانون‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهرگفت: با توجه به ظرفیت‌های مختلف اقتصادی و تولیدی در روستاهای استان بوشهر، این روستاها کانون‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش بوشهر24، بهرام نکیسا  به مناسبت روز روستا و عشایر با اشاره به قابلیت روستاها و مناطق عشایری استان بوشهر در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مناطق عشایری و روستایی استان بوشهر از ظرفیت مهم تولید، اشتغال و اقتصاد برخوردارند که برنامه‌های مهمی در اجرایی شدن طرح‌های  تولیدی و اشتغال‌زایی تدوین شده است.

 وی، یکی از ارکان و کانون‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی را روستا دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های مختلف اقتصادی و تولیدی در روستاهای استان بوشهر، این روستاها کانون‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر با اشاره به اینکه روستاها به عنوان کانون تولید و اشتغال از ارکان اقتصاد مقاومتی و امنیت اقتصادی هر کشور محسوب می‌شوند تصریح کرد: با به‌کارگیری بهینه منابع آب و خاک و تلفیق تجارب گرانسنگ گذشتگان با تکنولوژی و دانش روز می‌تواند حیات دوباره‌ای یافته و به اقتصاد ملّی کمک کند.

نکیسا افزود:  با ارتقا فرهنگ کار و تلاش، بالابردن توان تولید و افزایش درآمد روستاها از طریق تنوع بخشی به فعالیت‌ها به ویژه صنایع تبدیلی، صنایع دستی، گردشگری و بوم‌گردی، حفاظت محیط زیست و  دیگر عرصه‌ها سبب ماندگاری روستاییان در روستا و مهاجرت معکوس شهر به روستا می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم شوراهای اسلامی و دهیاران در توسعه زیرساخت اشغال و تولید تاکید کرد:  امروزه یکی از اولویت‌های مدیریت روستایی توجه به امر مهم تولید و اشتغال و برگرداندن فرهنگ عزتمند کار و تلاش است و شوراهای اسلامی و دهیاران می‌توانند نقش بسزایی در این راستا ایفا کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر، نامگذاری 15 مهرماه را به عنوان روز روستا و عشایر به عنوان فرصت مغتنمی برای توسعه این مناطق دانست و افزود: تعیین روز روستا و عشایر فرصتی مهمی را فراهم کرده تا  روستاها مورد توجه مسئولان و مدیران ملی و محلی قرار گرفته و با مدیریت و نگرش جدید راهکارهای حفظ هویت و کارکرد روستا را دنبال کنند  و از این طریق کشور را در مسیر توسعه پایدار و استقلال اقتصادی قرار دهند.

 

/*تسنیم

ارسال نظر