کد خبر : 17372

مدیرکل شیلات استان بوشهر:

۳۵ مجوز پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شد‌

 ۳۵ مجوز پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شد‌

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در راستای توسعه طرح‌های آبزی‌پروری ۳۵ مجوز پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ هزارتن در استان بوشهر صادر شد.

به گزارش بوشهر24، عباسعلی زنده‌‌بوی  در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آبزی‌پروری در استان بوشهر با تاکید بر ظرفیت بالای این استان در این عرصه مهم اقتصادی و تولیدی اظهار داشت: پروژه آبزی‌پروری در بخش‌های مختلف طراحی و تدوین شده که در این راستا پرورش میگو در اراضی ساحلی و ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس از آن جمله است.

وی از افتتاح نخستین طرح پرورش ماهی در قفس  در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد:این پروژه که در پشت سد رئیسعلی دلواری دشتستان ایجاد شده قابلیت و ظرفیت تولید 2 هزار تن ماهی در سال دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس از مهم‌ترین راهکارهای توسعه صنعت آبزی پروری در استان بوشهر است تصریح کرد: طرح پرورش ماهی در قفس زنجیره کامل تولید شامل سه بخش تکثیر بچه ماهی، پرورش و فرآوری و بسته بندی است.

زنده بودی از صدور مجوز برای اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای توسعه طرح‌های آبزی‌پروری  35 مجوز پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید سالانه 50  هزارتن در استان بوشهر صادر شده است.

وی با اشاره به تدوین طرح‌های بلند مدت تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر افزود: در استان بوشهر در طرحی بلند مدت با ظرفیت 100 هزار تن ماهی در قفس تدوین و طراحی شده که در پنج یا شش سال آینده 20 هزار تن از این میزان محقق شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر به پرورش ماهی گرما دوست در آبهای استان بوشهر پرداخت و گفت: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی استان بوشهر می‌توان ماهی‌های گرما دوست در استان بوشهر پرورش داد و این در حالی است که پرورش ماهی‌های سازگار با سرما در استان بوشهر مورد توجه است.

زنده‌بودی با اشاره به شاخص‌های پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس بیان کرد:  قفس‌های طرح پرورش ماهی باید در آبهای با حداقل 20 متر عمق قرار بگیرد که اجرای این طرح‌ها تنها در آبهای خلیج فارس محقق می‌شود چراکه رودخانه‌ها و دریاچه‌ها ویژگی عمق 20 متری ندارند.

وی با اشاره به اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در شهرستان‌های دشتستان و دیر اجرایی شده است تصریح کرد: پیش بینی می‌شود یک‌هزار و 400 تن انواع ماهی با اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در پنج هزار و 800 کیلومتر از  سواحل کشور تولید شود که استان بوشهر در این عرصه قابل توجه است.

 

ارسال نظر