کد خبر : 17393

رئیس شورای مشارکت‌های مردمی سلامت ‌گناوه مطرح کرد

بازیافت پسماند در ‌گناوه با استفاده از تکنولوژی روز ‌

 بازیافت پسماند در ‌گناوه با استفاده از تکنولوژی روز ‌

رئیس شورای مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان گناوه با تاکید بر لزوم استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در سایت پسماند گفت: بازیافت پسماند در شهرستان گناوه با استفاده از تکنولوژی روز در اولویت است.

به گزارش بوشهر24، حمید عشایری در جمع مدیران و روسای ادارت و اعضاء اندیشگاه سلامت شهرستان گناوه با تاکید بر نقش مهم گناوه در عرصه اقتصاد و حوزه گردشگری اظهار داشت: شهرستان گناوه به سبب داشتن زیرساخت‌های لازم همواره به عنوان منطقه گردشگری و تجاری برای همگان شناخته شده و این در حالی است که در حوزه اقتصاد و فرهنگ از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر توجه به دفع پسماند در گناوه افزود: در شهرستان گناوه دو جایگاه تخلیه پسماند وجود دارد که در حال حاضر فقط تخلیه زباله در آن صورت می‌پذیرد و این در حالی است که بارها شاهد آتش سوزی این سایت‌ها از سوی افراد مختلف و با انگیزه‌های مشخص بوده‌ایم.

رئیس شورای مشارکت‌های مردمی سلامت گناوه با تاکید بر استفاده از تکنولوژی روز برای دفع پسماند در گناوه تصریح کرد:در حوزه پسماند نیاز امروزه ما در مرحله نخست کاهش میزان ورود زباله به سایت‌های پسماند از طریق فرهنگ‌سازی و اجرای طرح تفکیک از مبداء در سطح شهرستان‌ و در مرحله دوم استفاده از تکنولوژی‌ شرکت‌های دانش بنیان برای بازیافت پسماندهای قابل استفاده به چرخه صنعت  است .

عشایری با اشاره به بازیافت پسماند در گناوه با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: بازیافت پسماند در شهرستان گناوه با استفاده از تکنولوژی روز در اولویت است.

وی افزود : شرکت‌های متعددی در سطح کشور با استفاده از راهکارهای زیست محیطی در زمینه تبدیل پسماندها به مواد قابل استفاده در صنعت مشغول به فعالیت هستند که نیاز به استفاده از طرفیت این شرکت‌ها در شهرستان امری ضروری است.

رئیس شورای مشارکت‌های مردمی سلامت گناوه با بیان اینکه محل فعلی سایت پسماند گناوه یکی از مناطق بکر گردشگری شهرستان  است گفت:  پیشنهاد می‌شود محل مشترکی  برای انتقال پسماندهای گناوه و بندر ریگ مد نظر قرار داده شود ضمن اینکه راه‌اندازی مدیریت پسماند در شهرداری گناوه و بندر ریگ از ضرورت‌های این حوزه است.

 

ارسال نظر