کد خبر : 17428

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر:

متکدیان در بوشهر در قالب گرمخانه‌ها و مراکز نگهداری ساماندهی شوند

 متکدیان در بوشهر در قالب گرمخانه‌ها و مراکز نگهداری ساماندهی شوند

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر بوشهر با تاکید بر ساماندهی و جمع‌آوری متکدیان در شهر بوشهر گفت: ساماندهی متکدیان می‌تواند در قالب گرمخانه‌ها و مراکز نگهداری آسیب‌دیدگان اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش بوشهر24، مهرزاد آسایش ظهر امروز در نشست شورای شهر بوشهر با تاکید بر ساماندهی متکدیان مهاجر که چهره شهر را مخدوش کرده است اظهار داشت: تکدی‌گری یکی از آسیب‌های اجتماعی است که در بروز و اشاعه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر تاثیرگذار است.

وی با اشاره به مخدوش شدن چهره شهر با حضور متکدیان مهاجر افزود: این روزها خیابان‌های شهر بوشهر بخصوص چهار راهها و نقاط پرتردد شهر متکدیان مهاجران زیادی رو پذیرا است، حضور این افراد  سبب مخدوش شدن چهره  شهر شده است.

نایب رئیس شورای بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر متکدیان از استان‌های دیگر هستند خاطر نشان کرد: در بین متکدیان افرادی اهل کشورهای پاکستان ، افغانستان و دیگر نقاط هم دیده می‌شود و  برخی از آنها با به تن کردن لباس‌های کهنه و پاره به کودکان چنان صحنه‌هایی را ایجاد می‌کنند تا هر رهگذری متاثر و تسلیم به پرداخت کمک شود.

آسایش با تاکید بر ساماندهی و جمع‌آوری متکدیان در شهر بوشهر گفت: برخی از این متکدیان حامل بیماری‌های خطرناکی هستند و سلامتی دیگر شهروندان بوشهری را به خطر می‌اندازند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر بوشهر با بیان اینکه بیشتر متکدیان زنان و کودکان تشکیل می‌دهند تصریح کرد: متکدیان در سطح شهر بوشهر علاوه بر آسیب‌های اجتماعی در نازیبا کردن چهره شهر نیز تأثیرات بسیار زیادی دارد و عدم رسیدگی به این معضل عواقب زیان باری را بدنبال دارد.

آسایش بیان کرد: توجه بیشتر مسئولان فرمانداری، شهرداری، بهزیستی و نیروی انتظامی طلب می‌کند تا دیگر شاهد حضور بی شمار افراد متکدی و محتاج کمک‌های خیابانی بدین شکل ناخوشایند نباشیم .

وی با تاکید بر ساماندهی متکدیان در قالب گرم‌خانه‌ها و مراکز نگهداری آسیب‌دیدگان اجتماعی افزود: هر مسئله‌ای که سبب بر هم زدن نظم  و سیما و منظر شهری می‌شود باید کنترل شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر