کد خبر : 17429

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان بوشهر:

دستگاه الکترولیز "نمک بر" روی تاسیسات آبرسانی شهرهای استان بوشهر نصب می‌شود

 دستگاه الکترولیز "نمک بر" روی تاسیسات آبرسانی شهرهای استان بوشهر نصب می‌شود

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای گندزدایی آب آشامیدنی، ۴ دستگاه الکترولیز نمک طعام بر روی تاسیسات آبرسانی شهرهای استان بوشهر به‌زودی نصب و راه اندازی می‌شود.

به گزارش بوشهر24، موسی پناهنده صبح امروز در نشست بررسی وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر از انجام آزمایشات مختلف برای بررسی آب آشامیدنی و مصرفی شهرهای استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: آب مصرفی مشترکان استان بوشهر روزانه مورد آزمایش کلرسنجی، میکروبی، کدورت سنجی، هتروتروف و آزمایش شیمیایی قرار می‌گیرد.

وی، کیفیت آب آشامیدنی استان بوشهر را بسیار مطلوب دانست و خاطر نشان کرد: آزمایشگاه آب و فاضلاب استان بوشهر دارای گواهینامه آزمایشگاه معتمد از سازمان حفاظت محیط زیست کشور است که با اخذ این گواهینامه این آزمایشگاه در کشور مرجع شناخته شده، به گونه‌ای که علاوه بر آزمایش‌های شرکت آب و فاضلاب خدمات دیگر به دستگاههای اجرایی مختلف ارائه می‌دهد.

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه آب آشامیدنی استان بوشهر علاوه بر آزمایشگاه شرکت آبفا در آزمایشگاه مرکز بهداشت مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از نظر کنترل بهداشت آب دارای امکانات و تجهیزات ویژه‌ای است به گونه‌ای که نتایج آزمایشات شاخص سنجش سلامت کیفی آب آشامیدنی هستند.

پناهنده با اشاره به آزمایش آب آشامیدنی در مخازن ذخیره و شبکه توزیع افزود: در نیمه نخست امسال بیش از 28 هزار و 300 مورد کلرسنجی و 750 مورد آزمایش میکروبی انجام شده است.

مدیر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهربا اشاره به آزمایش کدورت‌ سنجی بر روی آب آشامیدنی شهرهای این استان بیان کرد: در مدت یاد شده 24هزار و 500 مورد کدورت‌سنجی و 700 مورد آزمایش میکروبی هتروتروف و 130 مورد آزمایش شیمی فیزیک بر روی آب آشامیدنی استان بوشهر انجام شده است.

وی با بیان اینکه آب آشامیدنی استان بوشهر از سلامت کامل برخوردار است گفت: نتایج آزمایشات کلرسنجی، میکروبی و شیمیایی بر روی آب آشامیدنی استان بوشهر حاکی از آن است که آب آشامیدنی این استان از سلامت کامل برخوردار است.

پناهنده از راه‌اندازی 4 دستگاه کلرزنی به روش الکترولیز نمک طعام در شهرهای مختلف استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: برای گندزدایی آب مصرفی شهرهای مختلف استان بوشهر، 4 دستگاه الکترولیز نمک طعام در شهرهای اهرم، عسلویه، بندرریگ و دیر به‌زودی نصب و راه اندازی می‌شود.

مدیر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهربا اشاره به سرمایه‌گذاری 2.5 میلیارد ریالی برای نصب دستگاه الکترولیز نمک طعام افزود: هدف از نصب این دستگاه استفاده از تکنولوژی‌های نوین در گندزدایی و بهداشتی کردن آب شرب و ایمن‌سازی و بهداشت شهروندان است.

پناهنده با اشاره به اینکه شبکه‌های آبرسانی شهرهای استان بوشهر به سیستم کلرزنی مجهز هستند خاطرنشان کرد: 3 سیستم کلرزنی مایعی با هزینه 2 میلیارد ریال روی تاسیسات آبرسانی شهرهای بردخون، سعدآباد و وحدتیه نصب شده است.

وی افزود: سیستم‌های کلرزنی مایعی قبل از اینکه آب تولیدی وارد شبکه آبرسانی شهرهای یاد شده شود را گند زدایی و بهداشتی می‌کند.

 

/*تسنیم

ارسال نظر