کد خبر : 17430

فرماندار دشتی:

طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه صنایع دستی و مشاغل خانگی دشتی تقویت می‌شود

 طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه صنایع دستی و مشاغل خانگی دشتی تقویت می‌شود

فرماندار دشتی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در دشتی گفت: در زمینه کشاورزی، صنعت، معدن و صنایع‌دستی شهرستان دشتی دارای ظرفیت‌های مطلوب اشتغال‌‌زایی است که این طرح‌‌ها تقویت و حمایت می‌شود.

به گزارش بوشهر24، غلامرضا مهرجو ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان دشتی با اشاره به تدوین برنامه‌های اشتغال‌زایی بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: شهرستان دشتی دارای ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های کشاورزی، معدن و خدمات است که بر اساس این ظرفیت طرح‌های لازم تدوین شده است.

وی با اشاره به افتتاح کارخانه سیمان مند دشتی افزود: این کارخانه با برنامه‌ریزی انجام شده امسال افتتاح رسمی می‌‌شود که می‌تواند جوابگوی بخشی از مشکلات اشتغال دشتی باشد.

فرماندار دشتی، نرخ بیکاری در دشتی بسیار بالا دانست و با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بازار کسب و کار خاطر نشان کرد: مدرک مربوط به رشته‌های تخصصی در این شهرستان وجود دارد اما بازار کار برای فارغ‌التحصیلان وجود ندارد که در همین راستا باید زمینه جذب نیروهای جوان جویای کار در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی فراهم شود.

وی با تاکید بر تقویت صنعت با دانشگاه برای بهره‌مندی دانشجویان از فعالیت‌های عملی بیان کرد: یکی از معضلاتی که در کشور وجود دارد این است که دانشگاه با حوزه صنعت هیچ ارتباطی ندارد و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فاقد هرگونه تجربه عملی هستند.

فرماندار دشتی با اشاره به ظرفیت‌های اشتغال شهرستان دشتی گفت: در زمینه کشاورزی، صنعت، معدن و صنایع‌دستی مانند گبه، گلیم و عبا بافی دارای ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال هستیم.

مهرجو ظرفیت‌های مهم اشتغال در عرصه کشاورزی و صنایع دستی در این شهرستان بسیار مهم دانست و تصریح کرد:  در زمینه کشاورزی، صنعت، معدن و صنایع‌دستی شهرستان دشتی دارای ظرفیت‌های مطلوب اشتغال‌‌زایی است که این طرح‌‌ها تقویت و حمایت می‌شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر