کد خبر : 17464

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر:

۴۰ موکب استان بوشهر برای ارائه خدمات به زائران ‌‌آماده شد

 ۴۰ موکب استان بوشهر برای ارائه خدمات به زائران ‌‌آماده شد

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات ‌بوشهر گفت: ۴۰ موکب استان ‌برای ارائه خدمات در داخل مرز و مسیرهای مختلف تا کربلای معلی برپا شده که از ۵ آبان آماده ارائه خدمات به زائران حسینی است.

به گزارش بوشهر24، علی موذنی  در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به اینکه راهپیمایی مسلمانان در مراسم اربعین حسینی سال به سال گسترش می‌یابد اظهار داشت: راهپیمایی مسلمانان در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی، نشان از عشق و علاقه زائران حسینی به ائمه اطهار(ع) و نمایش اقتدار و اتحاد مسلمانان است.

وی با بیان اینکه برای خدمات به زائران حسینی در کربلای معلی اقدامات خوبی انجام شده است افزود: با مشارکت آحاد مختلف مردم و خیران در راستای ارائه خدمات به زائران حسینی در اربعین حسینی موکب‌های مختلفی برای اسکان و پذیرایی از زائران برپا شده است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر  از برپایی 40 موکب از سوی مردم ولایت‌مدار استان بوشهر خبرداد و گفت: 40 موکب استان بوشهر برای ارائه خدمات در داخل مرز و مسیرهای مختلف تا کربلای معلی برپا شده که از 5 آبان آماده ارائه خدمات به زائران حسینی است.

موذنی با بیان اینکه خیران استان بوشهر 13 موکب در کربلای معلی برپا کرده‌اند خاطر نشان کرد: 4 موکب در شلمچه، 2 موکب در نجف و کوفه، 12 موکب در مسیر نجف به کربلا و 9 موکب در مسیر منتهی به شلمچه برای ارائه خدمات اسکان و پذیرایی برپا شده است.

وی با بیان اینکه در شبانه‌روز بین 500 تا 3 هزار نفر می‌توانند در موکب‌های استان بوشهر اسکان داده شوند گفت: اقدامات لازم برای پذیرایی 100 نفر تا 5 هزار نفر در موکب‌های مختلف استان بوشهر برپا شده است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر  با بیان اینکه موکب‌های اربعین حسینی شناسنامه‌دار هستند، خاطرنشان کرد: تمامی موکب‌ها در داخل، سرمرز و خارج از مرز، دارای مجوز و کد شناسایی هستند.

موذنی بیان کرد: این موکب‌ها در شهر نجف، در مسیر نجف به کربلا، در شهر کربلا و در مسیر به مرز شلمچه توسط ستاد عتبات عالیات استان بوشهر با مشارکت خیران بوشهری برپا  شده است.

 

/*تسنیم

ارسال نظر