کد خبر : 17473

زندگی فقیرانه زنی جوان که اعضای بدن شوهر مرحومش اهدا شد

زندگی فقیرانه زنی جوان که اعضای بدن شوهر مرحومش اهدا شد

همسر این فرد گفت: شغل مرحوم دیراوی کارگری و از همین راه امرار معاش می‌کردیم و پس از فوت وی با درآمد کارگری پدر آن مرحوم که وی نیز فردی سالخورده است زندگی را می‌گذرانیم و تحت حمایت هیچ نهاد حمایتی نیستیم .

به گزارش بوشهر24، اهدا عضو بدن در جهت رسیدن به هدفی بزرگ و شرکت‌کردن در فعالیتی الهی با زندگی‌بخشیدن به دیگران و پذیرش و باور مرگ یک عزیز، آن قدر بزرگ  است که می‌تواند تا وقتی جهان، ادبیات، سینما و تئاتر پابرجاست دستمایه ساخت داستان‌ها، فیلم ها و نمایش‌نامه‌های بسیاری شود.

این روزها به همت و مدد فرهنگ‌سازی گسترده‌ای که  در جامعه ما در حال انجام است شاهد شکل‌گیری طیف جدیدی از کارکرد افراد و خانواده‌هایی باشیم که حاضر هستند پیکرهای عزیزانشان که در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها، در حالی که دچار مرگ مغزی شده و امیدی به بهبودی نیست در اختیارهای تیم‌های حاذق جراحی قرار می‌دهند تا شرایط زندگی جدیدی را برای دیگر هم‌نوعان در اقصی نقاط کشور پهناورمان را به ارمغان آورند.

یکی از این خانواده‌هایی که اعضای بدن جوان عزیز خود را در راه زندگی‌بخشیدن به چند بیمار نیازمند و هموطن در جهت رضایت خدا اهداکرده است، خانواده مرحوم احمد دیراوی ساکن شهر گناوه می‌باشد که در شهریورماه سال جاری پس از تایید مرگ مغزی وی توسط پزشکان، کلیه ها و کبد وی جان سه بیمار را نجات داده است.

گروهی از خبرنگاران گناوه‌ای دیداری با این خانواده داشتند و به گفتگویی با پدر و مادر و همسر آن مرحوم نشستند تا از این کار بزرگ و خداپسندانه حرف‌هایی که در دلشان موج می‌زند، در اختیار مردم قرار دهند.

همسر مرحوم احمد دیراوی در خصوص جزئیات فوت همسرش گفت:  مرحوم احمد دیراوی در اثر بیماری معده در بیمارستان امیرالمومنین گناوه بستری بود  و پس از آن به کما رفت و دچار مرگ مغزی شد.

وی افزود: در ابتدا بسیار امیدوار به زنده ماندن وی بودیم و مانند هر خانواده دیگری باور این مسئله برایمان بسیار سخت بود ولی پس از این که از مرگ آن مرحوم توسط پزشکان متخصص و تیم ویژه پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آگاه شدیم با مشورت خانواده مرحوم  و به پیشنهاد مسوولان بیمارستان و تیم اهداکننده اعضا استان بوشهر، تصمیم به اهدا اعضای بدن وی گرفته شد.

همسر مرحوم دیراوی ادامه داد: هدف ما از موافقت در اهدا عضو، زندگی بخشیدن دوباره به بیماران نیازمند و شرکت در این کار خداپسندانه بود و اعضای بدن وی را در راه خدا اهداءکردیم.

وی افزود: پس از موافقت و رضایت خانواده  پیکر آن مرحوم با یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر منتقل و توسط تیم جراحی اعزامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دو کلیه و کبد وی برداشته شد.

همسر این اهداکننده اعضا بدن تصریح کرد: از زمان اهدای اعضای بدن همسرم که از شهریور ماه امسال بوده، هیچ خبری از بیماران نجات یافته ندارم پس از انجام اهدای عضو در بیمارستان بوشهر، مسوولان آن مرکز شماره تلفن و آدرس ما را به خانواده‌های نیازمند ارایه کردند تا وضعیت فرزندان خود را به پس از 40 روز اطلاع دهند که تا هنوز هیچ تماسی نه آنان و نه بیمارستان با ما نگرفته‌اند.

وی درباره گیرندگان عضو از همسر مرحوم خود گفت: تنها درخواستم این است که بدانم اعضای بدن شوهر مرحومم به چه کسانی اهداء شده و در حال حاضر آنها چه وضعیتی از لحاظ سلامتی دارند.

همسر مرحوم دیراوی ادامه داد: شوهرم در هنگام فوت دارای 32 سال سن بود که 15 سال از زندگی مشترک و ازدواج ما  می گذشت و از وی دو فرزند به یادگار مانده که یکی از آنها پسر و در کلاس پنجم ابتدایی و یک دختر 4 ساله است که در یک اتاق و در منزل مسکونی پدر همسر مرحومم زندگی می‌کنیم.

وی گفت : شغل مرحوم دیراوی کارگری و از همین راه امرار معاش می‌کردیم و پس از فوت وی با درآمد کارگری پدر آن مرحوم که وی نیز کارگر و فردی سالخورده است زندگی را می‌گذرانیم و تحت حمایت هیچ نهاد حمایتی نیستیم .

همسر این اهداکننده اعضا بدن  عنوان کرد: با داشتن دو فرزند و نداشتن منبع درآمد و با توجه به مخارج بالای زندگی، نیازمند  مساعدت مسوولان دلسوز و نهادهای حمایتی و خیرین جهت یک زندگی آبرومند هستم تا فرزندانم که اکنون همه چیز را می‌فهمند کمتر دچار ضجر شوند.

 

مادر مرحوم احمد دیراوی نیز گفت: اعضای بدن فرزند مرحومم را در راه امام حسین (ع) اهدا کردم و امسال به نیابت از آن مرحوم می خواهم در پیاده روی اربعین شرکت و به زیارت آن حضرت در کربلا مشرف شوم.

در حالی که برخی از خبرنگاران از درون می‌گریستند و برخی دیگر نیز نمی‌توانستند گریه‌های خود را پنهان کنند از منزل فردی بیرون آمدیم که فقر چارچوب زندگی آنها را بلعیده بود و به این فکر می‌کردم که این زن این دو کودک و حتی ژدر و مادر سال‌خورده این مرحوم اهدا کننده عضو با چه سختی و مشقت در حال گذران زندگی هستند.

یاد فیش‌های نجومی و حقوق‌های آن چنانی که افتادم و این همه مشکل را در این خانواده دیدم دیگر مجالی نبود که در درون گریه کنم.

 

/*فارس

ارسال نظر