کد خبر : 17488

رئیس پلیس استان بوشهر:

باند قاچاق پرندگان شکاری کم‌یاب در عسلویه متلاشی شد

باند قاچاق پرندگان شکاری کم‌یاب در عسلویه متلاشی شد

رئیس پلیس استان بوشهر گفت: باند حرفه‌ای قاچاق پرندگان کم‌یاب شکاری در عسلویه متلاشی شد و از آنان ۳۷ بهله پرنده شکاری از نوع "شاهین" و" بالابان" کشف شد.

به گزارش بوشهر24 از عسلویه، سردار خلیل واعظی صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با اشاره به ارتقاء امنیت در استان بوشهر اظهار داشت: امنیت و احساس امنیت در استان بوشهر پایدار است و این مهم با اشرافیت پلیس و مشارکت همه جانبه مردم محقق شده است.

وی برخورد قاطع با قاچاق در همه موارد را در اولویت برنامه پلیس دانست و افزود: شهرستان عسلویه از وضعیت مطلوب امنیتی برخوردار است که در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، مبارزه با قاچاق در اولویت قرار دارد.

رئیس پلیس استان بوشهر، از متلاشی شدن باند قاچاق پرندگان شکاری در عسلویه خبرداد و خاطر نشان کرد: با تلاش نیروی انتظامی محموله بزرگ قاچاق پرندگان شکاری شامل شاهین و بالابان در عسلویه کشف شد.

وی با تشریح کشف این محمله بیان کرد: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر قاچاق پرندگان شکاری بوسیله گروهی قاچاقچی پرنده، پلیس مکان‌های احتمالی حضور این افراد را شناسایی و تحت نظر گرفت .

رئیس پلیس استان بوشهر بیان کرد:شامگاه جمعه 12 آبانماه تیم عملیاتی پلیس آگاهی شهرستان عسلویه سه دستگاه خودرو حامل پرندگان شکاری را در حالیکه بوسیله سه دستگاه موتورسیکلت اسکورت می‌شدند شناسایی و تحت تعقیب قرار داد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به کشف 37 بهله پرنده شکاری تصریح کرد:با توقف این خودروها تعداد 37 بهله پرنده شکاری از نوع شاهین و بالابان کشف ، سه دستگاه خودرو و سه دستگاه موتوسیکلت توقیف  تعدادی متهم نیز دستگیر شدند.

سردار واعظی با بیان اینکه  ارزش ریالی پرندگان کشف شده بنا به نظر کارشناسان محیط زیست افزون بر 50 میلیارد ریال است ، خاطرنشان کرد :قاچاقچیان قصد داشتند این پرندگان را از سواحل عسلویه به یکی از کشورهای حوزه "خلیج فارس" منتقل کنند که با هوشیاری پلیس ناکام شدند.

 

ارسال نظر