کد خبر : 17646

کشف زمین خواری ۳۷ میلیاردی در تنگستان

کشف زمین خواری ۳۷ میلیاردی در تنگستان

فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زمین خواری در شهرستان تنگستان خبر داد.

به گزارش بوشهر24،سردار “خلیل واعظی” درباره جزئیات این خبر، گفت: در راستای برخورد با متهمان جرایم اقتصادی و زمین خواری و برابر خبرهای واصله و با استناد گزارش مردمی، مبنی بر دیوار کشی سطح وسیعی از زمین های حوزه ساحلی شهرستان تنگستان توسط فردی به هویت معلوم، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت .

رئیس پلیس استان عنوان داشت: پس از تشکیل پرونده مقدماتی و با اخذ مجوز قضائی بررسی دقیق و کارشناسی در خصوص دیوار کشی۱۳۰ هزار و ۱۷۹ متر زمین اداره منابع طبیعی در حوزه ساحلی “دلوار” انجام شد .

سردار واعظی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی این زمین خواری را ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در همین راستا یک متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذیصلاح شد.

این مقام مسئول انتظامی در پایان با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم است، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه های نظارتی الزامی است./خبراستان

 

ارسال نظر