کد خبر : 17894

احتمال بارش‌های فراوان دربوشهر/شهرستان جم

احتمال بارش‌های فراوان دربوشهر/شهرستان جم

با توجه به احتمال بارش‌های فراوان و شرایط خاص شهرستان جم و به خصوص راه‌های موصلاتی، ضروری است مسوولان این شهرستان در جهت امدادرسانی در چنین شرایطی، در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

به گزارش بوشهر24،هواشناسی استان بوشهر اعلام کرده طی روزهای پنجشنبه و جمعه و از اوایل هفته آینده بارش‌های با حجم بالا در سطح استان بوشهر و به خصوص جنوب استان وجود خواهد داشت که سبب آب‌گرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها می‌شود.

شهرستان جم به سبب کوهستانی‌بودن یکی از شهرستان‌هایی است که به دلیل شیب زمین حتی با بارش‌های بسیار سنگین احتمال وقوع سیل کمتر احساس می‌شود ولی محورهای مواصلاتی آن در چنین شرایطی خطر‌ساز است.

جاده جم به سیراف در بارندگی‌های سال های گذشته به دلیل لغزنده بودن و ریزش کوه خطرساز شد و این امکان وجود دارد در بارش‌های پیش‌رو در این محل حادثه‌خیز، حادثه‌ساز شود.

محور جم به سیراف به دلیل تردد تریلرها و اتوبوس‌های شرکت‌ها و پتروشیمی‌ها عسلویه و تانکرهای آب یکی از محورهای مهم استان بوشهر است که در مواقع بارندگی لغزندگی مسیر و همچنین خاک نرم کوه‌های اطراف این جاده،ریزش کوه را افزایش می‌دهد.

مسوولان راهداری استان بوشهر اخیرا به دلیل وجود پدیده نادر حرکت کوه که در حوزه شهرستان کنگان است توجه ویژه‌ای به مسیر جم به سیراف دارند و راهداران جمی نیز در مواقع بارندگی به دلایل شرایط خاص این مسیر به حالت آماده‌باش در می آیند.

بر اساس این گزارش، با توجه به هشدار هواشناسی و احتمال طغیان رودخانه‌ها در جم، پروژه احداث پل بهرباغ می‌تواند خطرناک باشد.در حال حاضر قسمت بزرگی از این رودخانه که میان شهر جم و روستای بهرباغ است به دلیل گودبرداری پر شده که طغیان رودخانه بسیار خطرناک است.

فرماندار جم قبل از فصل بارش‌ها در این شهرستان در نشستی با حضور مدیران ادارات و شوراها تاکید کرد که در روزهای بارندگی هیچ کدام از مسوولان از شهرستان خارج نشوند و تمامی ادارات مرتبط به حال آماده باش کامل در بیایند و به خصوص دهیاری‌ها در روستاها در خصوص مشکلات به وجود آمده با بخشداران مرکزی جم و ریز هماهنگ باشند.

به گزارش فارس، در پی بارندگی‌های گذشته در این شهرستان چندین تصادف در مسیرهای این شهرستان به خصوص جاده جم به سیراف و جم به ریز رخ داد که می‌طلبد رانندگان طی روزهای بارانی با احتیاط رانندگی کنند.

بخشداران مرکزی و ریز اعلام کرده‌اند در پی اعلام بارندگی برای جم تمامی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها به صورت کامل آماده هستند و امیدوار هستند که مشکلی به وجود نیاید./فارس

 

ارسال نظر