کد خبر : 17907

امام جمعه بوشهر:

۸۵ درصد از سند چشم‌انداز حوزوی استان بوشهر محقق شده است

 ۸۵ درصد از سند چشم‌انداز حوزوی استان بوشهر محقق شده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تاکنون ۸۵ درصد از سند چشم انداز حوزوی استان بوشهر محقق شده که ۱۳۹ هزار مترمربع حوزه ساخته شده است.

به گزارش بوشهر24،آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح شنبه در جمع مدیران و پرسنل مرکز خدمات حوزه های علمیه منطقه جنوب کشور در بوشهر اظهار داشت: کار شما کاری خداپسند و مهدی پسند است که آثار آن را در همین دنیا به دست می آورید.

وی با بیان اینکه مرکز خدمات در حوزه، مرکز خدمت به اسلام و خدمت به اساس ایمان، تقوا و اخلاق است، بیان داشت: مرکز خدمات در حوزه، مرکز خدمت به خانواده پرچمداران اسلام و شخصیت هایی است که نماد اسلامیت هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: مرکز خدمات حوزه، مرکز ویژه ای است چون گروه هدف آنها گروه ویژه ای هستند که اهل بیت به آنها توجه دارند.

وی تصریح کرد: هر خدمتی که شما به خانواده ها می کنید به ویژه خانواده هایی که دچار مشکلات هستند، مطمئن باشید خداوند در همین دنیا دست شما را می گیرد.

امام جمعه بوشهر افزود: در حاضر هیچ گاه روحانیت در طول تاریخ مسئولیتی همچون مسئولین روحانیت الان و قدرت تأثیری همچون روحانیت الان نداشته که نمونه بارز آن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است که به رهبری روحانیت در مقابل تمام جهان کفر، شرک و نفاق ایستاده است.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر عالمان بسیار بزرگی داشته و دارد، اظهار داشت: طبق پژوهش‌های صورت گرفته، قدمت تحقیقی و پژوهشی عالمان استان بوشهر به زمان حضرت امام موسی کاظم «علیه السلام» و ابوسعید سیرافی می رسد.

وی با اشاره به حوزه های علمیه استان بوشهر، گفت: در استان سند چشم انداز حوزه‌های علمیه در افق ۱۴۰۴ نوشته شده که طبق این سند، ۱۲ مدرسه علمیه برادران، ۱۲ مدرسه علمیه خواهران، دو مرکز مدیریت، یک مرکز خدمات، یک اردوگاه بزرگ حوزوی جنوب ایران، یک جامعه‌المصطفی، یک دانشکده ادیان و یک پژوهشگاه طراحی شده است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: تاکنون ۸۵ درصد از طراحی‌های صورت گرفته در سند چشم انداز حوزوی استان بوشهر محقق شده که ۱۳۹ هزار مترمربع حوزه ساخته شده و جمعیت طلاب نیز ۵۰۰ برابر بیشتر شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر همه چیز بر محور ولایت است، افزود: در استان بوشهر تمام برنامه ها بر مبنای نگاه مقام معظم رهبری و روحانیت محوری طراحی و مدیریت می شود./مهر

 

ارسال نظر