کد خبر : 18068

بهره برداری از 16 طرح عمرانی در استان بوشهر

بهره برداری از 16 طرح عمرانی در استان بوشهر

همزمان با دهه مبارک فجر روز سه شنبه سردخانه 400 تنی بسته بندی رطب و خرما در دشتستان، 9 طرح عمرانی در تنگستان و 6 طرح آسفالت و بهسازی خیابان، کوچه ها و معابر در دشتی استان بوشهر به بهره برداری رسید.

به گزارش بوشهر24،سردخانه 400 تنی مشارکتی 'یلدای جنوب' برای بسته بندی رطب و خرمای دشتستان با حمایت صندوق کارآفرینی امید راه اندازی شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی شهرستان دشتستان گفت: در اجرای سیاست دولت تدبیر و امید برای اشتغال زایی و تقویت تولید داخلی با هدف توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و سهام دار کردن روستائیان درطرح های مشارکتی اقدام به پرداخت این تسهیلات کرده است.

کوهکن افزود: برای احداث این سردخانه 400 تنی ١١ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که چهار میلیارد و 500 میلیون ریال آن از محل تسهیلات صندوق کارآفرینی امید تامین شده است.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی این سردخانه در فاز اول زمینه اشتغال مستقیم هشت نفر و اشتغال غیر مستقیم ٥٠ نفر فراهم می شود.

فرماندار تنگستان درآیین افتتاح طرح های عمرانی این شهرستان گفت: 9 طرح بهداشتی، ورزشی، اجتماعی و خدمات روستایی در بخش دلوار با 35میلیارد ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت.

عادل دهدشتی افزود: این طرح ها شامل خانه عالم روستای عامری، هفت طرح عمرانی روستایی و ورزشی و خانه بهداشت روستای عامری است.

سرپرست فرمانداری دشتی نیز در آیین افتتاح 6 طرح عمران شهری این شهرستان گفت: در این طرح آسفالت و بهسازی 82خیابان، معبر و کوچه به مساحت 60 هزار مترمربع در شهر خورموج با 13 میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.

عبدالله نادری اضافه کرد: اجرای این طرح ها سبب بهبود وضعیت تردد و حمل نقل در شهر خورموج و بهبود وضعیت مبلمان شهری شده است.

سرپرست فرمانداری دشتی ادامه داد: امسال با تامین و پرداخت بیش از 66 میلیارد ریال اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده انتظار می رود طرح های عمران شهری با شتاب بیشتر اجرا و شاهد تغییرات اساسی مبلمان شهری باشیم./ایرنا

 

ارسال نظر