کد خبر : 18105

اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی به ۳۰ درصد افزایش یافت

 اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی به ۳۰ درصد افزایش یافت

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی گفت: در ۴ سال گذشته اشتغال پایدار نیروهای بومی در تاسیسات پارس جنوبی از ۲۲ درصد به ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بوشهر24،مهدی یوسفی در عسلویه با تبریک ایام‌الله دهه فجر و  چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بر حضور فعال در راهپیمایی  22 بهمن تاکید کرد و اظهار داشت: در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، تلاشگران صنعت نفت در پارس جنوبی در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، گرمتر و پرشورتر از همیشه، صحنه‌های تماشایی رقم می‌زنند تا دشمنان این ملت  از حیرت، تاب و توان توطئه و نیرنگ خود را از دست بدهند.

وی، به نقش مهم تلاشگران در منطقه پارس جنوبی و نقش آنان در به حرکت درآوردن چرخ صنعت و تولید کشور اشاره کرد و افزود:  تلاشگران صنعت نفت در پارس جنوبی چرخ‌ صنعت راهبردی کشور را با نیت جهاد فی سبیل الله به حرکت در می‌آورند تا  انقلاب اسلامی تنها الگوی اسلامی استقلال و آزادی، استوار و برقرار به پیش برود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، دستاورد انقلاب اسلامی را با شکوه و پرغرور دانست و  تصریح کرد: بازخوانی چهل سال تاریخ انقلاب اسلامی دورانی سرشار از افتخار، غرور و خودباوری را نشان می‌دهد. 

یوسفی با اشاره به وضعیت اشتغال نیروهای بومی در منطقه پارس جنوبی بیان کرد: اشتغال در این منطقه عکس توسعه و اجرای فازهای پارس جنوبی است چراکه در زمان اجرای فازها اشتغال بیشتر می‌شود و در زمان بهره‌برداری و تکمیل آنها، اشتغال کاهش می‌یابد.

وی از اشتغال پایدار در زمان تکمیل فازهای پارس جنوبی خبرداد و  تصریح کرد: در زمان بهره‌برداری از فازهای پارس جنوبی سهم جذب نیروهای بومی در اشتغال پایدار با استفاده از سهم 60 درصدی بیشتر می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی از افزایش جذب نیروهای بومی در تاسیسات پارس جنوبی خبرداد و گفت: در اجرای سهم جذب 60 درصدی نیروهای بومی، در 4 سال گذشته اشتغال پایدار نیروهای بومی در تاسیسات پارس جنوبی از 22 درصد به 30 درصد افزایش یافته است.

یوسفی با بیان اینکه اکنون 60 هزار نفر در فازهای و تاسیسات مختلف پارس مشغول به کار هستند خاطر نشان کرد: با افتتاح طرح‌های جدید در منطقه پارس جنوبی اشتغال نیروهای بومی افزایش می‌یابد.

وی افزود: فازهای جدید پارس جنوبی، پالایشگاه سیراف، پتروشیمی‌های جدید و صنایع پایین دستی برای افتتاح در دستور کار قرار دارد که با تکمیل و افتتاح  این طرح‌ها نیروهای بومی جذب این صنایع می‌شوند./تسنیم

 

ارسال نظر