کد خبر : 18106

طرح اصلاح شیوه آبیاری ۱۷۰ هکتاری نخیلات آبپخش دشتستان افتتاح شد

 طرح اصلاح شیوه آبیاری ۱۷۰ هکتاری نخیلات آبپخش دشتستان افتتاح شد

به میمنت دهه با برکت فجربا حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، پروژه اصلاح شیوه آبیاری نخیلات آبپخش دشتستان در سطح ۱۷۰ هکتار در قالب طرح تحول کشاورزی افتتاح شد.

به گزارش بوشهر24،استاندار بوشهر ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح اصلاح شیوه آبیاری نخیلات آبپخش دشتستان با بیان اینکه تنها راه مقابله با خشکسالی در عرصه کشاورزی استفاده از روش‌های نوین آبیاری است اظهار داشت: در این راستا طرح‌های اصلاح الگوی کشاورزی در عرصه‌های مختلف اراضی کشاورزی تدوین و اجرایی شده است.

عبدالکریم گراوند از  تغییر شیوه آبرسانی سنتی در اراضی نخیلات خبرداد و افزود: تغییر شیوه آبیاری سنتی به تحت فشار در اراضی نخیلات یکی از برنامه‌های مهم استان بوشهر است که نخستین بار در اراضی نخیلات آب‌پخش دشتستان به صورت پایلوت اجرایی شد.

وی، کاهش بارش باران و  تداوم خشکسالی  را سبب بروز مشکلات برای کشاورزان دانست و تصریح کرد:باید با مدیریت صحیح منابع آب و اصلاح الگوی کشت با خشکسالی مقابله کنیم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ایران از کشورهای خشک و کم باران محسوب می‌شود تاکید کرد: در این عرصه استان بوشهر در منطقه جنوب در منطقه  کم‌آب قرار دارد که لازم است برای استفاده بهینه از منابع آب، روش‌های نوین آبیاری را جایگزین روش‌های قدیمی و سنتی شود.

گراوند اصلاح روش‌های آبیاری را از سیاست دولت تدبیر و امید در توسعه بخش کشاورزی دانست و خاطر نشان کرد: در استان بوشهر تلاش می‌شود از همه ظرفیت‌ها برای توسعه زیرساخت‌های کشاورزی، کاهش مصرف آب و افزایش تولید استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان دشتستان از قطب‌های کشاورزی استان بوشهر است  بیان کرد: ان‌شاءالله تلاش می‌کنیم در توسعه کشاورزی و اجرای طرح‌های آبیاری و توسعه زیرساخت کشاورزی در این شهرستان توجه ویژه شود./تسنیم

در این آیین با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی،  پروژه اصلاح شیوه آبیاری نخیلات آبپخش دشتستان در سطح 170 هکتار در قالب طرح تحول کشاورزی افتتاح شد.

ارسال نظر