کد خبر : 18107

جراحی قلب و بخش درمان سرطان کودکان در بوشهر راه اندازی می شود

جراحی قلب و بخش درمان سرطان کودکان در بوشهر راه اندازی می شود

دکتر کشمیری گفت:با راه‌اندازی کلینیک قلب کودکان در آینده نزدیک و بررسی بیمارانی که دچار مشکلات حاد قلبی هستند در استان مورد عمل جراحی قرار خواهند گرفت.

به گزارش بوشهر24،رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: با جذب پزشک فوق تخصص جراحی قلب کودکان و آماده شدن زیرساخت‌های لازم جراحی قلب کودکان به‌زودی در استان بوشهر انجام می‌شود.

دکتر سعید کشمیری در حاشیه آیین افتتاح دومین دستگاه آنژیوگرافی استان بوشهر عنوان داشت: در این راستا دو پزشک فوق تخصص کاردیولوژیست قلب کودکان (آنژیوگرافی قلب کودکان) و جراح قلب کودکان جذب استان شده‌اند که با راه‌اندازی کلینیک قلب کودکان در آینده نزدیک و بررسی بیمارانی که دچار مشکلات حاد قلبی هستند در استان مورد عمل جراحی قرار خواهند گرفت.

کشمیری گفت: بخش هماتولوژی و آنکولوژی کودکان یکی از نیازهای دیرینه استان بوشهر بود که با جذب پزشک فوق تخصص آنکولوژی کودکان و آماده‌سازی فضای محیطی به‌زودی این بخش افتتاح می‌شود.

دکتر سعید کشمیری اضافه کرد: این بخش یکی از نیازهای استان بود که با راه‌اندازی آن، بسیاری از سفرهای درمانی هم استانی‌ها کاهش چشمگیری می‌یابد.

وی با اشاره به بالا بودن هزینه‌های درمان بیماران سرطانی، گفت: با سازمان‌های خیریه و حمایتگر در این زمینه رایزنی‌هایی صورت گرفته و امیدواریم با تعاملات انجام‌شده بتوانیم هزینه‌های جانبی این نوع درمان را نیز با حمایت این نهادها به صفر برسانیم.

گفتنی است بخش مراقبت‌های ویژه کودکان نیز در آبان ماه ۹۶ در راستای ارتقای خدمات درمانی فوق تخصصی به کودکان در فضایی مناسب افتتاح و به بهره‌برداری رسید./خبراستان

 

ارسال نظر