کد خبر : 18180

کارگروه‌های ۱۴ گانه استان در آماده باش کامل هستند

کارگروه‌های ۱۴ گانه استان در آماده باش کامل هستند

مدیر کل مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به استقرار سامانه بارشی در استان گفت:کارگروه‌های ۱۴ گانه در آماده باش کامل هستند تا از حوادث احتمالی پیشگیری کنند.

به گزارش بوشهر24،قاسم قائدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به استقرار سامانه بارشی در استان بوشهر اظهار داشت: براساس اعلام سازمان هواشناسی پیش بینی می‌شود  طی امروز و فردا رگبار باران، رعد و برق، وزش تندباد لحظه‌ای و  تگرگ در استان بوشهر محقق شود.

وی از آبگرفتگی معابر خبرداد و تصریح کرد: سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها به‌ویژه در مناطق شرقی ، مرکزی و جنوبی استان بوشهر هشدار داده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان بوشهر با تاکید بر آماده باش بودن دستگاههای مختلف برای جلوگیری از مشکلات تصریح کرد: کارگروه‌های 14 گانه در آماده باش کامل هستند تا از حوادث احتمالی پیشگیری کنند.

قائدی با اشاره به رفع نقاط حادثه خیز در محورهای استان بوشهر بیان کرد: هم اکنون وظایف کارگروه مشخص شده است تا نقاط حادثه خیز را شناسایی و مشکلات را برطرف کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر نیز با بیان اینکه بارش باران  بخش‌های مرکزی و شمالی استان را تحت تاثیر قرار داده است افزود: بوشهر در این مدت با9 میلیمتر بیشترین  میزان بارش را ثبت کرده است.

علیرضا بهادری افزود:هرچه به ساعات پایانی روز نزدیک‌تر می‌شویم باران شدت می‌یابد به گونه‌ای که تا فردا بارش‌ها به مراتب شدیدتر می‌شود.

وی با بیان اینکه هسته بارشی مناطق جنوبی استان را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد تصریح کرد: این بارش‌ها تنها مختص به روزهای شنبه و یکشنبه نیست بلکه دو سامانه بارشی هم تا پایان هفته وارد استان می‌شود اما این بارش‌ها نمی‌تواند جبران کمبود بارش‌ها در سال آماری را داشته باشد.

بهادری با بیان اینکه در دو روز آینده شرایط برای دریانوردی مساعد نیست خاطر نشان کرد:نقشه‌های هواشناسی نشان داده است با توجه به سامانه بارشی و احتمال تندباد لحظه ای، دریا در برخی ساعات مواج است و در دو روز آینده شرایط برای دریانوردی مساعد نیست ./تسنیم

 

ارسال نظر