کد خبر : 18233

رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر:

مسیر خانه تا محل شهادت رئیسعلی برای مسابقه دو آماده می‌شود

مسیر خانه تا محل شهادت رئیسعلی برای مسابقه دو آماده می‌شود

رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر گفت: از خانه تا محل شهادت رئیسعلی دلواری به تدریج مسیری را هموار کرده تا این مسیر که باید طولانی‌تر از ماراتن باشد برای مسابقات رعد آماده شود.

به گزارش بوشهر24،محمدرضا بحرانی عصر جمعه در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه دو میدانی «رعد» اظهار داشت: نام رئیسعلی دلواری باید آغازگر راهی جدید بوده و چه زیباست که در میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س)، گام های دانشجویان و دانش آموزان شرکت کننده در مسابقه افتخار داشته باشند تا با تاثیر از آن شهید مبارزه در راه استعمار آغاز گر راهی جدید برای انتقالی پیامی جدید باشند.

وی ادامه داد: در سال گذشته به مناسبت آغاز سال تحصیلی مهمانی به نام پروفسور ابولفضل بهشتی به موزه شهید رییسعلی آمد که با حضور در آنجا و زمانی که در جریان رشادت ها و بزرگمردی های شهید رییسعلی دلواری قرار گرفتند

بحرانی گفت: شهید رییسعلی دلواری اکنون می تواند نمادی برای شجاعت و دلیری در سطح دنیا باشد و اگر دنیا با ویژگی های شهید رییسعلی دلواری و کارهای بزرگ او آشنا شود به وجود چنین بزرگمردی در کره خاکی افتخار خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم برای تا برای بزرگداشت نام و یاد وی هرکاری از دستمان بر می آید انجام دهیم. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از منزل شهید رییسعلی دلواری تا محل شهادت ایشان در تنگک یک مسابقه دو و میدانی برگزار کنید.

بحرانی با تاکید بر اینکه شکست ارتش استعمار در آن زمان با حداقل امکانات کار بسیار بزرگی به حساب می‌آید، گفت: به تمام دلایل ذکر شده با همفکری دوستان تصمیم گرفتیم تا نام «رعد» را که بر گفته از نام رییسعی دلواری است به عنوان نماد انتخاب کردیم و امیدواریم این غرش رعد مردم دلوار کشوری و جهانی شده و به همت کسانی که آغازگر این راه بودند، این حماسه بزرگ سال های سال اتفاق افتاده و با شکوه تر از قبل برگزار شود.

رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر با تشکر از کسانی که آغاز کننده این راه بودند، ادامه داد: به دنبال این هستیم تا از خانه رییسعلی دلواری تا محل شهادت این بزرگمرد در تنگک به تدریج مسیری را هموار کرده تا این مسیر که باید طولانی‌تر از ماراتن باشد، به عنوان مسیر مسابقات جدید رعد انتخاب کرده و شرایطی را فراهم آوریم که این مسابقات در تاریخ ماندگار شود.

بحرانی افزود: این پروژه نمادی فرهنگی در تاریخ این کشور در راه مبارزه با استعمار است و شما دانش آموزان و دانشجویان عزیز آغاز کننده این راه پر افتخار هستید که امیدواریم پایانش شناخت تمام دنیا از ارزش ها و بزرگی های شهید رییسعلی دلواری باشد./مهر

 

ارسال نظر