کد خبر : 18292

طرح راهداری در بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر راه‌های استان بوشهر اجرا شد

طرح راهداری در بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر راه‌های استان بوشهر اجرا شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به طرح راهداری نوروزی گفت: در راستای ارتقاء ایمنی در محورهای مواصلاتی طرح راهداری در بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر راه‌های استان بوشهر اجرا شده است.

به گزارش بوشهر24،فرزاد رستمی صبح امروز در بررسی اجرای طرح‌های نوروزی در محورهای مختلف استان بوشهر با بیان اینکه دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی تا 17 فرودین به صورت شیفتی در آماده باش هستند، اظهار داشت: 363 نفر از عوامل راهداری در سه شیفت در ایام سفر‌های نوروزی فعالیت می‌کنند که 5 جرثقیل به صورت منطقه‌ای در سراسر استان و تعداد 5 دستگاه اتومبیل برای گشت نامحسوس در اختیار پلیس راه‌ها قرار گرفته است.

وی از ایجاد 17 راهدارخانه در سطح استان خبر داد و افزود: این راهدارخانه‌ها توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل استان بوشهر برای خدمات رسانی به مسافران و عملیات راهداری در راه‌های استان مستقر شده است.

رستمی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تسهیل تردد مسافران نوروزی اظهار کرد: اقداماتی از جمله نظافت بین گاردریل به طول 115 کیلومتر در بزرگراه‌ها، 950 کیلومتر خط کشی سرد و گرم در حوزه استحفاظی، نصب تابلو‌های جدید، آشکارسازی تقاطع‌های پرحادثه، آشکارسازی تقاطع‌های غیرهمسطح، ایمن‌سازی دماغه‌ها، کنترل شبکه روشنایی‌ها و چراغ‌های چشمک‌زن در محور‌ها توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر از ارتقا ایمنی راه‌های استان خبر داد و گفت: در راستای ارتقاء ایمنی در محورهای مواصلاتی طرح راهداری در بیش از 4000 کیلومتر راه‌های استان  بوشهر اجرا شده است.

وی، بااشاره به اسکان مسافران نوروزی در اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر افزود: بخشی از مسافران نوروزی در مهمانسراها، خوابگاهها، نمازخانه‌ها و سالن‌های ورزشی با امکانات کامل اسکان یافته‌اند.

 مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر افزود: از زمان آغاز اسکان این مهمانان تاکنون گردشگرانی از قزوین، کرمانشاه، اهواز، لارستان، تهران، کرج، یاسوج، شیراز، همدان، بندرعباس، مشهد میهمان  اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر بوده‌اند.

رستمی  خاطرنشان کرد: دو سالن ورزشی، 8  مهمانسرا و  2 نمازخانه، در نقاط مختلف شهر بوشهر آماده پذیرش میهمانان نوروزی از ادارات راه و شهرسازی استان است.

وی تاکید کرد: استان بوشهر با جاذبه‌های منحصر به فرد همه ساله پذیرای صدها هزار گردشگر نوروزی است که همکاران ادارات راه و شهرسازی از پیش‌قراولان سفرهای استانی هستند./تسنیم

 

 

ارسال نظر