کد خبر : 18359

گردشگر در کوه زلزله‌زده نمک کاکی دشتی حضور نداشته است

 گردشگر در کوه زلزله‌زده نمک کاکی دشتی حضور نداشته است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به وقوع زمین‌ لرزه در منطقه کوه نمک کاکی دشتی گفت: گبند نمک یاد شده که محل ترددگردشگران است خوشبختانه در زمان زلزله فاقد گردشگر بوده است.

به گزارش بوشهر24،ناصر امیرزاده  با اشاره به وقوع زمین لرزه 5.9 ریشتری در کوه نمک منطقه کاکی دشتی اظهار داشت: این زمین لرزه ساعت 11:4 دقیقه امروز در 4 کیلومتری کاکی به ثبت رسیده که با بررسی‌های انجام شده این ساعت هیچ گردشگری در گنبد نمکی منطقه کاکی حضور نداشته است.

وی، کوه نمک منطقه کاکی را یکی از جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری دانست و افزود: این گنبد زیبا که محل تردد گردشگران به ویژه پژوهشگران و کارشناسان مراکز علمی و مهندسی است در ساعت وقوع زلزله هیچ فردی در آن حضور نداشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از  وارد نشدن خسارت به ابنیه تاریخی دشتی خبر داد و بیان کرد: در پی وقوع زلزله 5.9 ریشتری در کاکی دشتی، با بررسی‌های انجام شده هیچ آثار، بنا و محوطه‌های تاریخی در این شهرستان آسیب ندیده است.

امیرزاده از اعزام کارشناسان میراث فرهنگی به منطقه زلزله کاکی خبر داد و بیان کرد: کارشناسان میراث فرهنگی دشتی، محدوده‌های باستانی این منطقه زلزله زده را بررسی کردند که خوشبختانه خساراتی مشاهده نشده است./تسنیم

 

ارسال نظر